Elsősorban a tengerentúlon jelennek meg fontos makroadatok a következő napokban: az ingatlanpiaci helyzet mellett érdemes lesz figyelni a Fed kamatdöntésére, illetve az azt követő kommentárokra. Itthon a hétfő délutáni kamatdöntés lesz a legfontosabb esemény, bár valószínűleg maradni fog a kamat 9,5 százalékon.
Németországban hétfőn délelőtt közli az Ifo kutatócég az aktuális gazdasági hangulatindexét, illetve a gazdasági szereplők várakozásait. A várakozások szerint a múlt havi 84,2 pontról 85,1 pontra emelkedhet a gazdasági klíma mutatója, míg a várakozások indexe 87 pontra javulhat a korábbi 85,9-ről. Itthon az MNB hétfőn tartja esedékes kamatdöntő ülését, melyen valószínűleg változatlanul 9,5 százalékon hagyják majd a kamatot. Az esemény utáni sajtótájékoztató azonban tartogathat érdekességeket, mivel az elemzők szerint egyre közelebb van a kamatcsökkentés időpontja.
Kedden a nap első felében a német beszerzési menedzserindexek alakulása lesz a legjelentősebb esemény, a feldolgozóipar és a szolgáltatások területén is akkor közlik az indexek értékét. Az elemzők előzetesen mindkét területen enyhe emelkedést várnak, ami a gazdasági kilátások javulását jelezné.
Amerikában a hét második napján közlik a használt lakások értékesítésének májusi adatát. A szakemberek 4,8 milliós adatra számítanak, ami 2,6 százalékos emelkedést jelenthet áprilishoz képest. A lakásárindex értéke 0,3 százalékos visszaesést mutathat a várakozások szerint az áprilisi 1,1 százalékos csökkenés után.
Szerdán szinte csak a tengerentúlon lesznek fontos események: délután magyar idő szerint fél háromkor jelenik meg a tartós fogyasztási cikkekre leadott megrendelések állománya, mely 0,9 százalékos visszaesést mutathat áprilishoz képest a várakozások szerint, kicsit később pedig az új lakás eladások statisztikája és az olajkészletek változása kerül a középpontba. Magyar idő szerint este negyed kilenckor közlik a Fed kamatdöntő ülésének eredményét, azonban a jelenlegi alacsony kamatszint mellett inkább csak az ülés utáni kommentárokra lesz érdemes figyelni. A kamat várhatóan marad 0,25 százalékon.
Csütörtök reggel közli a KSH az egyetlen fontos statisztikát, ami erre a hétre jut: a kiskereskedelem áprilisi adatairól kaphatunk képet. A nemzetközi piacok közül ismét Amerikára lesz érdemes figyelni, ahol az első negyedéves gazdasági növekedés végleges adata jelenik meg. A legutóbbi adat szerint 5,7 százalékos volt a visszaesés az év első három hónapjában, ebben nem számítanak jelentős módosításra a szakértők. A GDP-adattal egyidőben jelenik meg a személyes kiadások első negyedéves indexe, illetve a szokásos heti munkanélküliségi adatok.
A hét utolsó napja már csendesen fog eltelni, délelőtt m indössze a német inflációra, illetve az importárak alakulására lesz érdemes figyelni, míg a nap második felében a Reuters és a Michigani Egyetem közös fogyasztói hangulatindexe jön.