Az előttünk álló napokban elsősorban hazánkban jelennek meg fontos makroadatok, de persze a nemzetközi befektetők sem fognak unatkozni. A magyar piacot azonban vélhetően elsősorban az első negyedéves GDP, az infláció és az ipari termelés alakulása fogja befolyásolni.
Szokás szerint csendesen indul a nap, hétfőn szinte egyetlen említésre méltó makroadat sem érkezik, majd a hét második napjától indul be a nagyüzem. A KSH kedd reggel közli a GDP első negyedéves alakulásáról szóló részletes, felülvizsgált adatokat, az első becslések 6,4 százalékos, korrigálva 5,8 százalékos visszaesésről szóltak. Szintén kedden reggel jelenik meg a külkereskedelmi termékforgalom január-április közötti adata.
A nemzetközi piacokon nem lesz ekkora adatdömping. Magyar szempontból elsősorban a német ipari termelés alakulására érdemes figyelni, az előrejelzések 21,1 százalékos zuhanást valószínűsítenek áprilisra a tavalyi év azonos hónapjához képest. Amerikában kedden csak a nagykereskedelmi raktárkészletek alakulásáról szóló adat és a Washington Post valamint az ABC közös fogyasztói bizalmi indexe érkezik.
Szerdán a nemzetközi makroadatok lehetnek a középpontban: Nagy-Britanniában délelőtt közlik az ipari termelés, valamint a feldolgozóipari termelés adatát, míg az Egyesült Államokban a kereskedelmi mérleg alakulása befolyásolhatja a befektetők hangulatát. Az előrejelzések szerint áprilisban 28,8 milliárd dolláros hiányt mutathatott az amerikai külkereskedelem a márciusi 27,58 milliárdos deficit után. Szintén a hét közepén jelenik meg a Fed Bézs Könyve, melyben az amerikai gazdaság állapotáról nyújt képet a tengerentúli jegybank. A legnagyobb kérdés talán az, hogy a Fed képviselői is olyan optimistán látják-e a jövőt, mint a piaci szereplők.
Csütörtök reggel ismét fontos hazai makroadattal kezdődik a nap: a KSH szokás szerint reggel kilenckor közli a májusi inflációs adatot, mely jelentősen befolyásolhatja a tőzsde és a forint mozgását, ha komoly meglepetést okoz. Európában nem jelenik meg fontos adat csütörtökön, míg a tengerentúlon a szokásos heti munkanélküliségi adatok mellett a kiskereskedelmi forgalom májusi adata lesz említésre méltó.
Itthon még péntekre is maradnak fontos adatok: az áprilisi ipari termelés és a mezőgazdasági árak alakulásáról szóló statisztikákat közli majd a KSH. Amerikában a hétvége előtt még az importárak alakulása okozhat meglepetéseket, de péntek délután beszédet mond Jean-Claude Trichet, az EKB elnöke is.