3p

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Csütörtökön az Európai Központi Bankra (EKB) figyelnek a befektetők, ha a frankfurti sajtótájékoztató után a dollár gyengülésnek indul, akkor arra a forint is mérsékelt erősödéssel reagálhat - olvasható a Commerzbank devizapiaci elemzésében. A kamaton várhatóan nem fognak változtatni, azonban a várakozások szerint kezdhetik előkészíteni a következő emelést.

EUR/HUF (263,40 – 266,25): A tegnapi Moody’s hitelminősítő intézet felől érkező aggodalmak után minimálisan gyengült a forint, (265,20-ról 266,60-ig), majd utána érkezett az eurókötvény aukcióról a hír, aminek hatására 264,00-ra erősödött vissza az EUR/HUF árfolyama. Az egymilliárd eurós tender meglehetősen kapós volt a vásárlók körében, a hozamfelár egészen kedvező, 270 bázispont lett. A két dolláralapú kötvénytender után a tegnapi eurós állampapír aukció volt az idei devizaalapú kötvénykibocsátás, erre az évre már csak 800 milliárd forintnyi kibocsátással kell számolni az ÁKK beszámolója alapján. Délután aztán véget ért a mérsékelt eufória a forintpiacon, a gyenge amerikai ISM-index rossz hangulatot hozott, így amit nyert a forint a délután folyamán azt piaczárásra el is vesztette, és ezzel 265,60 környékén zárta a napot, ugyanott, ahol indította. Ma a német ipari megrendelések márciusi alakulása után az ECB kamatdöntésére fognak figyelni a kereskedők. Ha az ECB retorikája nyomán a dollár gyengülésnek indul, akkor erre a forint várhatóan mérsékelt erősödéssel reagálhat.

EUR/USD (1,4850–1,4980): Várhatóan nem változik az euró alapkamata, az irányadó ráta 1,25 százalékon maradhat. Szokásos módon a kérdés most is az, hogy miként alakul a 17 eurózónás országban az infláció, és ennek következtében mikor lesz a következő emelés az eurózónában. Ha három hónapon belül (amivel egyébként a legtöbb elemző számol), és erre egyértelmű utalást tesz Trichet úr a sajtótájékoztatón, akkor nem kizárt az 1,50-es EUR/USD árfolyam sem. A tegnapi pocsék ISM-index 1,4940-ről 1,4840-ig erősítette a dollárt a kockázatkerülés fokozódása miatt, ma kora délelőtt viszont újra 1,49 körül található az euró/dollár kurzusa. Holnap sem lesz unalmas nap a legfontosabb devizapár piacán, ugyanis érkezik a hónap legfontosabb amerikai statisztikája, az áprilisi nonfarm payrolls adat.

CHF/HUF (206,50 – 208,50): A frank 1,2750 környékén jár az euróhoz képest, ami nincs messze a devizapár három hetes mélypontjától, így hiába erős a forint az euróval szemben, a CHF/HUF árfolyama lassú, de folyamatos emelkedést mutat. A mai napra a 207-208-as árfolyam lehet a jellemző.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!