3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Oldalazással, illetve enyhe felfelé araszolással kezdett csütörtökön a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely délelőtt kevéssel állt előző napi értéke felett. A vezető részvények többsége drágulni tudott az első órákban, csak a Telekom nem tudott megindulni felfelé a nyitást követően.

Oldalazással, illetve enyhe felfelé araszolással kezdett csütörtökön a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely délelőtt kevéssel állt előző napi értéke felett. A vezető részvények többsége drágulni tudott az első órákban, csak a Telekom nem tudott megindulni felfelé a nyitást követően.

Csütörtök délelőttre 20 656 pontig korrigált vissza a BUX index az elmúlt két nap negatív hangulata után, ez 0,16 százalékkal volt magasabb a szerdai záróértéknél. A forgalom alacsonyabb volt az átlagnál, az első órákban alig 2,5 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között.


A vezető részvények vegyesen szerepeltek, a Magyar Telekom a hajnalban közölt gyorsjelentés után lecsorgással kezdett. Az OTP egyelőre tegnapi értéke körül ingadozik, délelőtt 5379 forintot kellett adni a bankpapírokért, ami 0,39 százalékkal alacsonyabb volt a szerdai záróárfolyamnál. A Mol 17 050 forintig kapaszkodott fel, ez 0,29 százalékos drágulásnak felelt meg az első órákban. A vártnál rosszabb negyedik negyedéves eredményeket közölt hajnalban a Magyar Telekom, részben ennek volt köszönhető, hogy délelőttre 680 forintig estek vissza a távközlési részvények, melyek így 0,87 százalékkal voltak olcsóbbak, mint szerda délután.

Felfelé indultak a nyitást követően a gyógyszergyártók a piacon, különösen a Richter mutat erőt. A cég részvényeiért délelőtt 40 400 forintot kellett adni, ami 1,25 százalékos drágulást jelentett, míg a szektortárs Egis 0,27 százalékos felfelé araszolást követően 18 700 forintot ért.

Gyengüléssel kezdett a bankközi devizapiacon a forint az euróval szemben, a jelek szerint továbbra sem tud tartósan a 270-es lélektani határ alá erősödni a hazai fizetőeszköz. Délelőtt 270,25 forintba került egy euró, ez 0,13 százalékkal volt magasabb a szerda délutáni szintnél. A dollárral szemben 200,56-ig gyengült a hazai fizetőeszköz, a svájci frank pedig 184,70 forintba került.

A vezető európai részvénypiacokon gyengüléssel indult a nap, majd onnan kezdtek felkapaszkodni a mutatók az első órákban. A londoni FTSE délelőtt már csak 0,08 százalékkal állt szerdai értéke alatt, a frankfurti DAX pedig 0,16 százalékos mínuszban volt. Régiónkban a varsói WIG 20 0,47 százalékkal esett vissza, a prágai tőzsde PX indexe pedig 0,33 százalékot veszített értékéből.

A vezető amerikai határidős indexek délelőtt fél százalék körüli mínuszban voltak, a görög adósságproblémákkal kapcsolatos félelmek ismét kezdenek úrrá lenni a piacokon, mivel a Moody's és a Standard & Poor's is kilátásba helyezte a görög adósságkockázat leminősítését.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!