2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A borongós nemzetközi hangulatnak köszönhetően kedden is folytatta gyengülését a forint a bankközi devizapiacon, a nyitás utáni órákban 282 fölé emelkedett az euró árfolyama. A régiós devizák is bukással kezdtek, majd az első órák után onnan kezdtek visszakapaszkodni.

A borongós nemzetközi hangulatnak köszönhetően kedden is folytatta gyengülését a forint a bankközi devizapiacon, a nyitás utáni órákban 282 fölé emelkedett az euró árfolyama. A régiós devizák is bukással kezdtek, majd az első órák után onnan kezdtek visszakapaszkodni.

Kedd délelőtt 281,50-nél állt a forint az euróval szemben, ami újabb gyengülés a hétfői 280 körüli értékhez képest. A hét első napján sokáig meglepően jól tartotta magát a forint a negatív hangulatban, majd délután fokozatosan gyengült. Kedden a nyitás után 282 felett is volt az euró jegyzése, majd onnan araszolt vissza az árfolyam. A dollár ára 203,19 forintig emelkedett az első órákban, míg a svájci frankért 187,29 forintot kellett adni.


Elsősorban a pesszimista nemzetközi befektetői hangulattal magyarázható, hogy a forint ilyen rosszul kezdte a hetet, a részvénypiacok világszerte jelentősen visszaestek hétfőn. A hangulatot rontotta, hogy a Világbank a korábbinál pesszimistább előrejelzést közölt a világgazdaságról, az új becslés szerint idén akár 2,9 százalékos is lehet a visszaesés.

A negatív irányhoz hozzájárult, hogy a március óta tartó rally után mostanra megérkezett a korrekció, amire hetek óta várt a szakemberek többsége. A lecsorgás kedden is folytatódott, a BUX index például ismét 1 százalék feletti mínusszal nyitott, de a nemzetközi tőzsdék is veszítettek.


A romló befektetői hangulat hatására ismét felerősödtek a régióval kapcsolatos aggodalmak, így nem csak a forint, hanem a többi kelet-közép-európai deviza is rosszul indította a hetet. Hétfőn is a lengyel zlotyval együtt gyengült a forint, majd kedd reggel is folytatódott ez a tendencia.

A lengyel zloty a keddi nyitás után 0,1 százalékot veszített, 4,5445-nél állt az euróval szemben, míg a cseh korona 26,098-as értéke 0,15 százalékkal volt magasabb, mint hétfőn. Mindkét fizetőeszközről elmondható, hogy a forinthoz hasonlóan a nyitás után veszítettek jelentős mértékben, majd onnan kezdtek visszakapaszkodni.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!