3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A viszonylag kedvező nyitás után csütörtökön folyamatosan gyengült, a nap során újabb és újabb negatív rekordokat ért el a forint a budapesti bankközi devizapiacon.

A viszonylag kedvező nyitás után csütörtökön folyamatosan gyengült, a nap során újabb és újabb negatív rekordokat ért el a forint a budapesti bankközi devizapiacon.

Délután fél ötkor 311,30/70 forint volt az euró árfolyama a szerdai 309,40/70 forint, illetve a csütörtök reggeli 306,90/307,10 forint után, ám a nap során nemcsak elérte 312,50 forintos szerdai szélsőértékét, de meg is haladta azt. Az üzletek közül számos 313 forint felett született, egy kiugró ügyletet 313,90 forinton is feljegyeztek. A magyar fizetőeszköz gyengülése 17 óra után új lendületet kapott, amikor 315 fölé ment az euró kurzusa.

A kereskedők elmondták, hogy a napi mozgás minden régiós deviza esetében hasonlóan alakult: csütörtökön a lengyel zloty és a cseh korona is gyengült. Nyomasztja a piacot az ukrán helyzet, és nem kedvezett a hangulatnak az a Trichet-nyilatkozat sem, amely a várakozásoknak egyébként megfelelő EKB kamatdöntést követte: a bankelnök Közép-Európáról szólva az euró-bevezetés szabályainak kőbe vésettségét hangsúlyozta.

Az alacsony likviditás, a visszafogott forgalom miatt nagy ugrásokkal alakuló árfolyam további sorsát illetően meglehetősen nagy a bizonytalanság. A nemzetközi piaci fejlemények, az ukrán válság megoldása, a technikai küszöbök közelsége egyaránt jelentős hatással lehet a közelebbi és távolabbi árfolyam-alakulásra. A kereskedők rámutattak, hogy immár látótávolságba került a valamikori sávszél 324 forintos értéke, ugyanakkor nem zárták ki annak lehetőségét sem, hogy a körülmények kedvező irányú megváltozása esetén komoly mértékben erősödjenek a régiós devizák, és így a forint is.

Fontos küszöbhöz érkezett az euró/dollár árfolyam: a jelek szerint közelíti az 1,25 dolláros szintet, ami sokak szerint már erős támaszt jelent. Az amerikai devizával szemben is lélektani határt lépett át a forint; az árfolyam délután 248,50/60 forint volt, ám a nap során hosszasan időzött 250 forint felett, és a 251 forintos szintet is megérintette.


A svájci frank jegyzése a nemzetközi kereskedelemben 211 forint felett alakul, ami alig tér el a szerdai 211,24 forinttól, az MNB hivatalos árfolyama délben 209,41forint, szerdán 209,80 forint volt. A japán jent (100 jen) 251 forint körüli szinteken jegyzik a nemzetközi kereskedelemben a szerdai 249,58 forint után; az MNB hivatalos árfolyama délben 247,60 forint lett a szerdai 249,49 forinttal szemben.

A bankközi forintpiacon az egynapos finanszírozási (o/n) kamat változatlanul a jegybanki alapkamat alatt, 9,20 százalék körül alakul. Az állampapírok másodpiacán halvány hozamemelkedésről ugyan beszámoltak a kereskedők, de hangsúlyozták, hogy a devizapiac heves kilengéseivel szemben itt nyugalom érzékelhető, a forgalom változatlanul minimális; vevők régóta alig jelentkeznek, de nincs eladói nyomás sem.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!