EUR/HUF: A tegnapi MNB jelzés, miszerint már nincs messze egy kamatcsökkentés, még kedvezően hatott a forint árfolyamára.
A már tegnap elkezdődött euró gyengülés ellenére is jól tartotta magát a hazai deviza, de ma reggel már a rossz kínai adat miatt fokozódó kockázatkerülés 278,50 fölé nyomta az árfolyamot. Kína exportja mindössze 1 százalékkal nőtt júliusban, az egy hónappal ezelőtti 11 százalékhoz képest. Még a várakozások is 8 százalékos növekedést jósoltak, de a tényadat végképp elrontotta a hangulatot.
Ha Kína nem nő két számjeggyel, az már alapból rossz hírnek számít a jelenlegi globális hangulatban, de az 1 százalék az egyenesen rémisztő. Honnan jön a válság megoldásához óhatatlanul szükséges élénkülés, ha a legfontosabb motor is leáll? Mivel mára nem várhatóak további piacmozgató adatok, marad a hangulat alapú kereskedés, így a forint teljesítménye újra az EUR/USD mozgását követheti le.
EUR/USD: „Talk is cheap” mondaná a művelt francia, de az biztos, hogy a múlt heti csalódást keltő ECB ülés után, a piacokat már nem hatják meg a fogadkozások és ígéretek.
Tetteket vártak már múlt héten is. Ennek megfelelően a fontos adatok híján kissé enervált kereskedésben újra gyengült az euró. A piac mostanában inkább csak a rossz hírekre reagál, így a
hangulatnak nem tett jót egy esetleges japán leminősítés réme, és a vártnál sokkal rosszabb, mondhatni kiábrándító kínai adatok sem.
Ma reggel 1,23 környékén indult a kereskedés, de a hangulat romlásával párhuzamosan már az 1,2250-es szinthez közelít az árfolyam.
CHF/HUF: Sokan örülnének, ha a forint napjai telnének olyan „unalmasan”, mint a franké az euróval szemben. Egy bróker hiba miatti elütéséből származó árfolyamkilengést leszámítva az elmúlt egy héten sem történt semmi izgalmas az EURCHF keresztben. Így, ahogy eddig is, ezután is az EURHUF alakulása tükröződik majd a „svájci” árfolyamában.
mfor.hu