2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Erősödéssel kezdte a hét első napját a forint a bankközi devizapiacon, 295 környékén is volt az euró ára reggel, majd délelőttre elveszítette korábban összeszedett emelkedését a magyar deviza, és ismét a 300-as lélektani szinthez közelített. A régiós fizetőeszközök is hasonlóan teljesítettek, jórészt pénteki értékük környékén álltak.

A nap legelején még úgy tűnt, ismét sikerül erőt vennie a forintnak a bankközi devizapiacon, és folytatódhat a csütörtök óta tartó erősödési hullám. Délelőttre azonban megfordult az irány, és ismét a 300-as szint felé tartott a magyar deviza árfolyama. A világ részvénypiacain uralkodó pozitív hangulat a forintra is jó hatással lehet, hiszen nőhet a befektetők kockázatvállalási hajlandósága.

Hétfőn délelőtt 299,10 forintot kellett adni egy euróért a devizapiacon, ez már 0,26 százalékkal gyengébb volt a forint pénteki szintjénél. A dollár ára 230,19 forint volt, míg a svájci frankért 194,26 forintot kellett adni.

A múlt hét második felében indult meredek erősödésnek a forint, akkor a korábbi 310 körüli árfolyamról péntekre egészen 293 környékére esett az euró jegyzése. Ebben közrejátszott az is, hogy a svájci jegybank csütörtökön csökkentette a kamatot, és kijelentette, hogy ha továbbra is erős marad a frank, akkor beavatkoznak, hogy mesterségesen gyengítsék a devizát. Emellett az is jót tett a forintnak, hogy az MNB bejelentette: idén 2,4 milliárd eurónyi uniós forrást vált át a piacon forintra.

Az erősödési hullám már a pénteki nap második felében is megtört, a kereskedés végére 299 környékére emelkedett az euró árfolyama.

Hétfőn reggel aztán egy ideig megint úgy nézett ki, hogy van erő a forintban, a nyitás után 295 környékére erősödött a magyar fizetőeszköz az euró ellenében. A kezdeti szárnyalás után aztán hamar fordult a hangulat, a régiós devizákkal összhangban a forint is veszített értékéből.

Hasonló utat járt be a lengyel zloty is, mely ugyan még erősebb volt, mint pénteken, de a reggeli meglódulás után 4,49-ig esett vissza az euró ellenében. A cseh korona hétfőn reggel 26,40 környékére erősödött, majd délelőttre 26,60-ig esett vissza a közös európai devizával szemben.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!