3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Elég komoly események történtek a múlt héten. Talán a legfontosabb a kockázatkedvelés visszatérése volt. Habár sok a veszedelem, Fukusima, portugál kimentés, benzinárak az egekben, Kadafi ellentámadása, stb. ám ENNEK ELLENÉRE komoly emelkedés volt számos kockázatos(nak tartott) eszköz árfolyamában. Nézzük részletesebben!

Az egyik legérdekesebb a jen hatalmas mozgása volt: az euró-jen egy hosszú, 10 hónapos mély-építkezésből nagy kirázást követő csodálatos kitörést mutatott be felfelé, és követte a dollár-jen is (a kettő közül a lemaradó), amely szintén több hónapos csúcsra erősödött. A 83-84 komoly ellenállás, egyébként is nagyon sokat ment, valószínűnek tűnik egy (akár komplexebb, hosszabb) korrekció. Ennek ellenére a jen trendje úgy gondolom megfordult, a gyengülés irányába mutat. Egyrészt ez az újjáépítés nem olyan lesz, mint a Kobe utáni, sokkal nagyobb erőforrásokat fog felemészteni, sokat ártott a szigetországnak, másrészt ott van a piac alatt a "G7 put", azaz a nagy jegybankok elég világosan jelezték, hogy nem engedik a jen erősödését. Ha pedig nem megy le, akkor majd felmegy, ahogy az ősi brókermondás tartja. Harmadrészt, és ezt tartom legfontosabbnak, a kamatnormalizáció jegyében ismét elindulhat a carry-play korszak jenben, ez is jengyengítő. Úgyhogy könnyen lehet, hogy benne vagyunk a jen bearmarketban.

A másik érdekesség az árupiacok erőssége, itt külön kiemelendő az olaj további felfelé haladása, amely inflációs nyomást fog generálni  és lassulást is. Ez tovább növelheti az ECB-Fed véleménykülönbséget: a Fed a növekedés miatt aggódva nem emel, az ECB meg az infláció miatt aggódva igen. Tehát a Bund short továbbra is érdekes lehet. A nemesfémek is azért ilyen erősek, mert a Fed tartja magát a nulla kamatszinthez.

Ennek már egyben következménye is a részvénypiacok viselkedése: az a jó piac, ahol továbbra is olcsó a pénz (USA) illetve van növekedés, jó a magas commodity-ár (emerging). A mozgás vezetői ezek. A japán és európai tőzsdék lemaradók - érthető okokból.

Izgalmas még az EURCHF, amely az atomparás leszúrással nagyon szép duplaaljat látszik kiépíteni, ráadásul az ECB kamatemelése/újrainduló carry play téma itt is érdekes lehet. A magas, de legalábbis növekvő európai kamatszint visszavonzhat valamennyi pénzt a menedékből, ez gyengítheti a svájcit. (mondjuk itt is nagy mozgás volt, valószínűleg nem most van a jó belépési pont).

Egyébként a CHFHUF 4 hónapos mélyponton van, ha szerencséjük lesz a devizahiteleseknek, akár tényleg visszamehetünk 190-re is, vagy 180-ra, és még az is lehet, hogy ezt akár tényleg elérhetjük 5%-os alapkamattal...

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!