3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Holnap az MNB kamatdöntése és a sajtótájékoztatón elhangzottak hatással lehetnek majd a forint árfolyamára - olvasható a Commerzbank hétfői elemzésében. A szakemberek szerint a kamatcsökkentés még nem valószínű, leginkább a bizonytalan, törékeny globális növekedési kilátások miatt.

EUR/HUF (270,80 – 273,40): A közelmúlt árfolyamaihoz képest nem kezdi a hetet az euró/forint sem erősen, sem gyengén, inkább amolyan középutasan 272 környékén, pedig a ma közzétett hazai hangulatindexek inkább a gyengülésre adnának okot. A forint helyzetét viszont szokás szerint leginkább a külföldről érkező hangulati impulzusok határozzák meg. Holnap az MNB kamatdöntése és a sajtótájékoztatón elhangzottak hatással lehetnek majd az árfolyamra. A kamatcsökkentés még nem valószínű, leginkább a bizonytalan, törékeny globális növekedési kilátások miatt. A régiós devizák közül a mai nap ugyan a zloty tudott nagyobb mértékben erősödni az euróval szemben, míg a korona és a forint még nem mutat határozott irányt a közös európai fizetőeszközhöz képest, ennek ellenére enyhe forinterősödésre számítunk a nap folyamán.

EUR/USD (1,4350 – 1,4450): A munkahét végére gyorsulhatnak fel az események adat szempontból, a pénteki amerikai GDP mellett a korábban már beharangozott jackson hole-i Bernanke beszéd lehet a hét legfontosabb eseménye. Egy évvel ezelőtt ugyanezen az eseményen jelentette be a Fed elnöke a mára már kifutott, nem igazán sikeres QE2 nevezetű likviditásbővítő programot. Ha lesz úgynevezett QE3-as csomag, kérdés, hogy mi lesz benne. A legkönnyebb megoldás az lenne, hogy minden marad a régiben, csak a mennyiséget növelik (még több pénzt öntenek a piacokra), Ugyanakkor az is lehet, hogy más eszközökhöz fognak nyúlni, ha fognak egyáltalán. Péntek azonban még messze van, így addig az eurozóna adósságválságával kapcsolatos hírek, az IFO és a ZEW index lehetnek leginkább a kereskedők fókuszában. A hét végéig nem valószínű, hogy az EUR/USD árfolyama kitörne a nyár közepe óta megszokott 1,41-1,45 közötti sávból. A hétfő egyébként valamivel 1,44 alatti szintekről indul, a dollár/forint árfolyama pedig 190 környékéről kezdi a hetet.

CHF/HUF (238,50 – 242,50): Az erős frank kérdése egyre több találgatásra ad okot Svájcon belül és kívül egyaránt. Lesz-e további SNB akció, ha igen, akkor milyen eszközökkel tudna tartósan gyengébb frankot csinálni az SNB? Az EUR/CHF árfolyama 1,008-ról 1,1550-ig korrigált ugyan, de a csúcs után ismét erősödésbe lendült, a ma reggeli szint is meglehetősen erős, 1,13 körüli. Svájci sajtóértesülések szerint a kormány 1,20-as szinteket tartana jelenleg elfogadhatónak, de ehhez valószínűleg újabb bejelentések lesznek szükségesek.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!