A 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 43 ponttal, 0,32 százalékkal pontra emelkedett, és 13208 ponton zárt. Az S&P 500-as mutató 3 ponttal, 0,22 százalékkal gyarapodott, 1 406 pontig "kapaszkodott fel". A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 2 ponttal, 0,07 százalékkal 3 021 pontra nőtt.
A hangulatot főleg a Kínából érkező kedvezőtlen adatok rontották, de a csökkenésben szerepük volt az utóbbi napok áremelkedése utáni nyereségrealizáló eladásoknak is. Kínában a múlt hónapban minimálisra lassult az export és az import növekedése, és a nagyobb árfolyamesésnek elemzők szerint csak az vette elejét, hogy a befektetők bíznak a kínai kormány gazdaságösztönző intézkedéseiben.
"Az adatok nem rosszak, hanem borzalmasak" - mondta Paul Mendelsohn, a Windham Financial Services befektetési stratégája, hozzáfűzve, hogy Kína problémája Európa, és a befektetők most már elvárják a kormányoktól, de elsősorban az Európai Központi Banktól, hogy tegyenek lépéseket a gazdaság élénkítésére. Paradox módon éppen a gyengébb adatok indították el az emelkedést, mert ismét felerősödtek azok a várakozások, hogy a jegybankok rövid távon be fognak avatkozni.
A nagyközönség körében is érdeklődéssel várták, hogy miképp szerepelnek a Manchester United papírjai, amelyeket pénteken vezettek be a tőzsdére, de a részvények árfolyama mindössze 1 centtel emelkedett a 14 dolláros kibocsátási árhoz képest.
MTI/mfor.hu