A piacok azt a tanulságot vonták le az eseményekből (arab bizonytalanságok+japán földrengés), hogy a monetáris politika urai óvatosabbak lesznek, a korábban vártnál lassabban vonják vissza a stimulust, tovább maradhat fenn a negatív reálkamat a világban. Ez elméletileg minden pénzügyi eszköznek kedvező, de leginkább az "antipénznek", azaz a nemesfémeknek.
Ehhez jött még a portugál probléma a napokban, ami az ECB kezét is megkötheti, azaz talán itt is lassabban fog lezajlani a kamatnormalizáció. Ez a modern Goldilocks: amikor a kása se nem túl forró, se nem túl hideg, azaz még van annyi növekedés, ami jó a vállalatoknak, de annyi már nincs, hogy kamatot emeljenek a jegybankok. Ennek örülnek a piacok, ezért nem esnek a rossz hírek ellenére sem komolyabban.
A részvénypiacok közül legerősebbnek a feltörekvő világ tűnik egyelőre - ők október óta nem mentek sehova, sok helyen komoly esés is volt, most már kiparázták magukat kellően. Az árupiacokon meglepően erős a réz, Európában pedig nem meglepő módon a legtöbb részvényindex gyenge (fiskális megszorítás sok helyen + potenciális kamatemelések is+ sok helyen az emelkedő hosszú hozamok is nyomják őket).
A legjobb diktátori beszéd ever (aki még nem ismerné):
Goldilocks:
//en.wikipedia.org/wiki/Goldilocks
Goldilocks gazdaság:
//en.wikipedia.org/wiki/Goldilocks_economy
Ingyenpénz
Arany mindenkori záró maximum, ezüst füstölgő 30 éves csúcs. Mi ennek az oka?