A 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 1,03 százalékkal 11494 pontra csökkent. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 1,3 százalékkal 2546 pontra gyengült. Az S&P 500-as mutató 1,19 százalékkal 1204 pontra süllyedt.
Noha két éve a legrosszabb lett, így is pozitív meglepetést keltett
ISM termelési aktivitást mérő indexe, mely augusztusban is növekedést mutatott. Ezt követően ugrottak meg a mutatók, ám hamar rákontráztak az erősödésre az eladók. A lejtmenetet erősítette, hogy az elemzői várakozásoknál nagyobb mértékben csökkentek az amerikai építőipari kiadások.
Mint a szakértők megjegyezték, az adatok meglehetősen vegyesen alakultak, ugyanakkor az ISM index is azt jelezte, hogy a hónapok óta tartó problémák ellenére összeomlásnak nyoma sincs, hiszen ha minimális mértékben is, de gazdasági növekedés várható. Más kérdés, tehetnénk hozzá, hogy az amerikai költségvetési hiány megzabolázása éppen ezt a törékeny növekedést fogja megroppantani, amitől az óvatos befektetők egyébként joggal tartanak.
Azzal ugyanakkor az optimista és a pesszimista oldal is egyetért, hogy piacokon a rövidtávú trendet várhatóan a péntek délután napvilágra kerülő munkaerőpiaci adatok határozhatják meg. Elemzők várakozása szerint 9,1 százalékon stagnált az augusztusi munkanélküliség, és 80 ezerrel bővült a mezőgazdasági ágazaton kívül foglalkoztatottak száma, miután júliusban 117 ezerrel nőtt.
mfor.hu