Amerikában vége az első negyedéves gyorsjelentési szezonnak, a lényeges kérdésekre választ kaptunk. Nálunk azonban még csak most kezdődik az eredmények közlése, a Magyar Telekom már a héten nyilvánosságra hozza számait. Emellett fontosak lesznek az áprilisi munkanélküliségi adatok az Egyesült Államokban, bár vélhetően tovább emelkedik majd a munkanélküliség. Európában a Bank of England és az Európai Központi Bank (EKB) is csütörtökön tartja soron következő kamatdöntő ülését.
A hétfői nap még viszonylag csendben telhet el a nemzetközi piacokon, bár lesz néhány fontos ingatlanpiaci statisztika Amerikában, melyekre érdemes lehet figyelni. Elsősorban az építőipari kiadások alakulása és a folyamatban lévő lakásértékesítések márciusi adata kötheti le a befektetők figyelmét.
Kedden az eurózónában és Nagy-Britanniában is a termelői árindexeket közlik, ezek az adatok elsősorban az infláció alakulása szempontjából lehetnek lényegesek. A tengerentúlon a fogyasztói bizalomról kaphatunk képet a hét második napján.
Szerdán két fontos adat lesz, melyekre érdemes figyelni: Európában a kiskereskedelmi forgalom márciusi alakulásáról közölnek statisztikákat, míg az Egyesült Államokban az ADP munkaerőpiaci index foglalkoztatja leginkább a befektetőket. Az ADP index immár hagyományosan a munkanélküliség egyik legfontosabb indikátora, mivel a versenyszférában foglalkoztatottak számának alakulását jelzi. Éppen ezért a szerdai adatból következtetni lehet majd a pénteken megjelenő munkanélküliségi statisztikára is.
Itthon a KSH csütörtök reggel közli a márciusi ipari termelés első becslését, mely elsősorban azért lehet érdekes, mert választ kaphatunk arra a kérdésre, hogy a januári és februári közel 30 százalékos zuhanás folytatódott-e a magyar iparban. Szintén csütörtök reggel jelenik meg hazánkban a január-március közötti időszak külkereskedelmi termékforgalmának előzetes adata.
A nemzetközi piacokon csütörtökön egyértelműen az EKB és a Bank of England kamatdöntő ülései lesznek a középpontban. Az EKB esetében elképzelhető a jelenlegi 1,25 százalékos kamatszint csökkenése, bár korábban többször beszéltek arról a jegybank vezetői, hogy nem feltétlenül érdemes 1 százalék alá menni a rátával. A Bank of England esetében várhatóan nem fog változni a 0,5 százalékos kamatszint.
Pénteken elsősorban az amerikai munkanélküliségi adatokra figyelhetnek a befektetők. A nem mezőgazdaságban foglalkoztatottak száma az előrejelzések szerint 650 ezerrel csökkenhetett áprilisban, ez pedig azt okozhatta, hogy a munkanélküliség a márciusi 8,5 százalékról 9 százalékra emelkedik majd.