3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Korrekcióval indult a hét a Budapesti Értéktőzsdén, a BUX index hétfő délelőtt már majdnem fél százalékkal pénteki értéke felett állt. A vezető részvények vegyesen kezdtek reggel, egyelőre a gyógyszerpapírok nem tudtak megindulni felfelé, a többiek viszont javítottak a nyitás után.

Korrekcióval indult a hét a Budapesti Értéktőzsdén, a BUX index hétfő délelőtt már majdnem fél százalékkal pénteki értéke felett állt. A vezető részvények vegyesen kezdtek reggel, egyelőre a gyógyszerpapírok nem tudtak megindulni felfelé, a többiek viszont javítottak a nyitás után.

21 739 ponton állt hétfő délelőtt a BUX index, ez 0,33 százalékkal volt magasabb a pénteki záróértéknél. A forgalom átlagos volt az első órákban, majdnem 4 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között.


A vezető részvények vegyesen kezdték a napot, elsősorban a gyógyszeripari papírok gyenge teljesítménye árnyalta a képet. Az OTP 5880 forintba került délelőtt, ez 0,94 százalékkal volt magasabb a péntek délutáni árfolyamnál, míg a Mol 0,56 százalékos javulás után 18 100 forinton állt. 0,99 százalékkal drágulni tudott a Magyar Telekom is, a távközlési cég részvényeiért így 713 forintot kellett adni a hétfői kereskedés első felében.

Lecsorgással kezdték a hetet a gyógyszergyártók a tőzsdén: a Richter 0,62 százalékos gyengülés után 40 745 forintba került a nap első felében, az Egis pedig 18 300 forinton állt, ami 0,81 százalékkal maradt el a péntek délutáni szinttől.

Viszonylag jól tartotta magát a forint a bankközi devizapiacon: a múlt hét második felében tapasztalt gyengülési hullám megállt, ugyanakkor továbbra is 270 felett volt az euró árfolyama. Délelőtt egész pontosan 270,60 forintot kellett adni egy euróért, ami 0,38 százalékkal volt alacsonyabb a péntek délutáni árfolyamnál. A dollárral szemben 191,58-nál állt a hazai fizetőeszköz, a svájci frank pedig 183,82 forintot ért.

A vezető nyugat-európai tőzsdék reggel eséssel kezdtek, majd onnan kapaszkodtak vissza az első órákban. A londoni FTSE délelőtt 0,64 százalékkal állt pénteki értéke alatt, a frankfurti DAX pedig 0,49 százalékos mínuszban volt. Régiónkban a varsói WIG 20 0,2 százalékos felfelé araszolással nyitott, a prágai tőzsde PX indexe pedig 0,73 százalékkal erősödött pénteki szintje fölé.

A tengerentúlon ezen a héten is folytatódik a negyedik negyedéves gyorsjelentési szezon, emellett délután fontos ingatlanpiaci adatok is megjelennek az Egyesült Államokban. A múlt héten Obama elnök bejelentése borzolta a kedélyeket: az amerikai elnök közölte, hogy szembeszáll a bankokkal, és azt tervezi, hogy szigorítja működésüket. A Wall Street vezető határidős indexei délelőtt majdnem egy százalékos pluszban álltak, azaz a jelek szerint ott is érik a korrekció a múlt heti lejtmenet után.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!