3p

Bár csökkent az infláció, a gazdaság növekedési kilátásai továbbra sem túl rózsásak - kérdéses, hogy a további lazítás segíteni tud-e ezen, vélik a Commerzbank elemzői devizapiaci kommentárjukban.

EUR/HUF (295,00 – 299,00): Tegnap már nem állította meg a gyengülést a 298-as szint, egészen 300 forintig gyengült napközben az árfolyam. Ugyan a nemzetközi hangulat alapvetően jó, az adatok is a vártnak megfelelően alakulnak (habár a ma publikált október-decemberi munkanélküliség 10,7 százalékos értéke növekedést mutat), a forint mozgás a zloty és a cseh korona gyengülésével egy időben történt. Kisebb korrekció után a 299-es szint közelében fejezte be a napot a hazai deviza. A forint teljesítményében a régiós hatás mellett a mai MNB döntés körüli bizonytalanság, és a jövőbeni monetáris politikát övező kételyek is megjelennek. Kérdés, hogy látva a legutóbbi ülés óta bekövetkezett, közel 3 százalékos gyengülést és megnövekedett volatilitást folytatja-e, mint ahogy azt a piaci szereplők többsége várja, a 25 pontos kamatvágási sorozatát a jegybank. Bár csökkent az infláció, a gazdaság növekedési kilátásai továbbra sem túl rózsásak - kérdéses, hogy a további lazítás segíteni tud-e ezen. Lehet, hogy a tegnapi árfolyammozgás teszt volt a piac részéről, hogy milyen gyenge árfolyamot tolerál még az MNB. De az is elképzelhető, hogy a napokban, a hazai után, a régió többi országában is elhangzó, gyengébb árfolyamot preferáló nyilatkozatok hatását láthattuk. A ma délutáni döntésig a kivárás lehet jellemző a 297-300-as sávban oldalazva.

EUR/USD (1,3380 – 1,3500): Nem mutat túl nagy izgalmakat az EURUSD grafikonja, péntek délután óta egy szűk, az 1,3430-1,3470-es sávban mozog az árfolyam. A vártnál ugyan jobb lett a tegnapi amerikai fogyasztási cikkek rendelés állománya, és a mai német Gfk index is, mégis ennek érdemben nincs hatása az árfolyamra. Mindenki a holnapi amerikai adatokra és FED ülésre figyel, annak lehet majd árfolyam mozgató hatása. Sokkal jobb adatok esetén a FED tehet a QE3 program módosítására utaló nyilatkozatokat, ami a likviditás szűkülésén keresztül, csökkentheti a kockázati étvágyat, és ez dollárerősödésben csapódhat le. Továbbra is az 1,34-1,35-ös sávban folyhat a kereskedés.

CHF/HUF (237,20 – 240,80): Hiába gyengült közel 3 százalékot idén a frank az euróval szemben, ez csak mérsékelten látszik az árfolyamban, mivel eközben a forint is hasonló mértékben gyengült az euróval szemben. Tegnap újra 240 fölötti árfolyamokat láthattunk, és bár a svájci jegybank gyengébb frank árfolyamra számít, amíg a forint a 300-as szint közelében marad, addig nem számíthatunk sokkal kedvezőbb CHFHUF kurzusra.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!