EUR/HUF (270,50 – 273,00): Uborkaszezont idéző hangulat és eseménytelenség volt délután az EUR/HUF piacán, alig mozdult az árfolyam. Délelőtt még volt egy rövid ideig tartó gyengülési hullám, (274-ig emelkedett a kurzus), majd gyorsan visszaállt az egész napra jellemző 272 körüli centrum. Adatok, fontos politikai találkozók, bejelentések híján nem is csoda, hogy a szabadságszezonban kisebb a volatilitás. A ma hajnalban publikált kínai termelői árindex értéke javult az előző havihoz képest, és ezzel a távol-keleti tőzsdék indexei pozitív tartományban szerepelnek. 11 óráig tehát mérsékelt erősödésre számíthatunk, majd utána érkezik a német Zentrum für Europäische Wirtschaftsforschung GmbH által készített hangulatindex, közkeletibb nevén a ZEW-index. A várakozások nagymértékű esést irányoznak elő, de ha ezeket is sikerül alulmúlni, akkor a forinttal együtt gyengülhet a régió is, az euróval, de főleg a dollárral szemben. A mai MNB kamatdöntő ülésen nem valószínű a változtatás, várhatóan marad 6 százalékon az alapkamat.
EUR/USD (1,4400 – 1,4500): Az EUR/USD árfolyamában sem történt túl nagy változás, itt is csak alig több mint fél százalékot mozdult az árfolyamszint napon belül. Némi jókedv érződik a ma reggeli kereskedésen, a dollár 1,44 fölé tudott gyengülni az euróval szemben. Tegnap kiderült, hogy a múlt héten az ECB 14,3 milliárd euró értékben vásárolt spanyol és olasz kötvényeket, de erre a hírre nem igazán reagált a piac. A múlt heti 22 milliárdhoz képest ez a szám bíztató, de ki tudja, hogy még mennyit kell áldozzon az ECB arra, hogy alacsonyan tartsa az olasz és a spanyol hozamszinteket. Lesznek ugyan péntekig fontosabb adatok, de mindenki a FED elnökének pénteki beszédét várja, így addig kicsi a valószínűsége annak, hogy kitörne az euró/dollár az egy hete stabil 1,43-1,45 közötti sávjából.
CHF/HUF (236,00 – 240,00): Az EUR/CHF kurzus oldalazásába is némi frankgyengülés vegyült ma reggel, a 272 körül stagnáló, kissé erősödő EUR/HUF árfolyam mellett, 238-ig tudott "javulni" a CHF/HUF keresztárfolyam. A frank árfolyamának a rögzítése folyamatosan napirenden van a svájci sajtóban, tegnap este Eveline Widmer-Schlumpf, a svájci kormány pénzügyminisztere közölte, hogy az SNB kezében van a döntés az ideiglenes árfolyamrögzítés ügyében, "kizárólag az SNB felelőssége ezt a döntést meghozni". Ha jönne egy újabb, tartósabb rossz hangulat, akkor nem kizárt, hogy elszánja magát a Hildebrand úr és csapata, de a jelenlegi helyzetben kicsi az esélye, hogy meghoznák a döntést és rögzítenék a frank árfolyamát.
mfor.hu