24 457 ponton állt délelőtt a BUX index, ez 0,06 százalékkal magasabb volt a szerdai záróértéknél. A forgalom átlagos volt, az első órákban bő 6,5 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között a piacon.
A vezető részvények többsége emelkedéssel kezdte a napot, továbbra sem egyértelmű a kimerülés. Az OTP délelőttre 7100 forintra drágult, ez 0,69 százalékkal magasabb volt a szerda délutáni értéknél. Azaz továbbra is csak azt lehet megállapítani, hogy fokozatosan fogy az erő a bankpapírból, de egyelőre nem fordult meg az irány. A Mol viszont 0,5 százalékot veszített értékéből az első órákban, így 20 100 forinton állt, míg a Magyar Telekom 761 forintos ára 1,47 százalékkal magasabb volt, mint tegnap.
A negatív oldalon kezdték a napot a gyógyszergyártók is: a Richter a nap elején 0,91 százalékot veszített, 43 500 forintba került, míg az Egis 0,26 százalékos gyengülés után 21 100 forinton állt.
Egyhelyben toporgott a forint is a nyitás után a bankközi devizapiacon: délelőtt 263,90 forintot kellett adni egy euróért, ami egy hajszálnyival magasabb volt a szerda délutáni árfolyamnál. A dollárral szemben 197,85-nél állt a hazai fizetőeszköz, a svájci frank pedig 184,72 forintba került.
A vezető európai tőzsdéken is emelkedéssel indult a nap, a hangulat csak javult, amikor délelőtt megjelentek a vártnál jobb brit kiskereskedelmi adatok. Februárban a várt 2,9 százalék helyett 3,5 százalékkal nőtt a kiskereskedelem forgalma a szigetországban a tavalyi év hasonló időszakához képest. A londoni FTSE délelőtt 0,29 százalékkal állt tegnapi értéke felett, a frankfurti DAX pedig 0,54 százalékos pluszban volt. Régiónkban a varsói WIG 20 1,69 százalékos emelkedéssel kezdte a napot, a prágai tőzsde PX indexe pedig 0,53 százalékot javított.
A vezető amerikai határidős indexek délelőtt néhány pontos pluszban voltak, délután a szokásos heti munkanélküliségi adatokra és a Fed-elnök, valamint a pénzügyminiszter szavaira figyelhetnek a befektetők a Wall Streeten.
Menedzsment Fórum