A 30 vezető iparvállalat DJIA indexe stagnált (0,01 százalékos emelkedéssel zárt), és a nap végén a mutató 12381 ponton volt. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 0,32 százalékkal 2771 pontra gyengült, míg az S&P 500-as mutató 0,28 százalékkal 1324 pontra süllyedt.
A kereskedők azt mondták, hogy a részvényárak hétfői alakulása jól tükrözi a befektetők bizonytalanságát a negyedéves eredmények kapcsán. Az Alcoa árfolyama a kereskedés kezdetén még erősödött, de hétfő estére közel egy százalékos mínuszban állt. (A cég a kereskedés után a vártnál némileg jobb számokat publikált.)
A Sentinel Investments egyik vezető elemzője azt mondta, hogy összességében kedvezően alakulhatott az amerikai vállalatok első negyedévi eredménye annak ellenére is, hogy néhány cég nyereségfigyelmeztetést adott ki az elmúlt hetekben.
A befektetőket a bizonytalan vállalati eredmények mellett az élelmiszer- és energiaárak emelkedése is aggasztja. Janet Yellen, az amerikai jegybank (Fed) alelnöke hétfőn azt mondta, hogy a bank szorosan figyelemmel követi az infláció alakulását, nem akarja ugyanis megismételni a 70-es években elkövetetett hibákat, amikor a magas olajár a fogyasztói árak jelentős emelkedését eredményezték.
A nyitást követően még fél százalékos pluszt mutató indexek napközben azután fordultak le, hogy az IMF közzétette idei növekedési előrejelzését. A nemzetközi szervezet – is megerősítette azt a közismert vélekedést, mely - szerint a magas olajár visszafogja az amerikai gazdasági növekedést. Érdekesség, hogy kedden az olajár éppen zuhanásra váltott, és közel négy százalékkal gyengült.
mfor.hu