3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Tegnap késő este testközelbe ért a paritás, 1,0073-nál járt az EUR/CHF árfolyama, és ezzel a CHF/HUF kurzusa 272,60-ig menetelt. Ehhez képest örülhetünk, hogy 10 forinttal lejjebb, 262 körül is jegyezték a frank/forint árfolyamát, miután a SNB közölte (egyelőre konkrétumok nélkül), hogy lépéseket tesz a frank erősödésének megfékezésére - olvasható a Commerzbank szerdai elemzésében.

EUR/HUF (272,00 – 276,00): A tegnapi nap folyamán sem enyhültek a krízishelyzettel kapcsolatos aggodalmak a pénzügyi világban. A nap folyamán még érintőleges közelségben volt a 278-as EUR/HUF árfolyam, majd délután az amerikai piacok nyitásával a forint gyengülése megállt és kisebb korrekciónak lehettünk tanúi 274-es árfolyamig. A ma reggeli euró/forint kurzus 272-273 között alakult. Nehéz bármiféle trendet kiolvasni a mai árfolyam alakulást illetően, de nagy valószínűséggel ma is a gyengülésé lesz a főszerep. Némileg biztató lehet, hogy a 19 napig tartó magyar CDS-felár emelkedés tegnap megszakadt, 415 helyett 410-en zárt az 5 éves magyar kötvény csődbiztosítása. Régiós összehasonlításban nincs különösebb változás: a korona jól tartja magát az euróval szemben, míg a forint és a zloty inkább a gyengülést mutat a közös devizához képest: míg a forint a 275-ös szintet próbálja áttörni felfelé, addig az EUR/PLN már újra áttörte a mérföldkőnek számító 4,10-es vonalat (szintén felfelé).

EUR/USD (1,4250 – 1,4400): A Fed nem jelentett be újabb monetáris lazítást eredményező programot, csupán annyit vizionált Bernanke úr, hogy az amerikai alapkamat tartósan, akár 2 évig is a jelenlegi szint közelében lehet, valamint azt, hogy a Fed elvi síkon vizsgálja a QE3 bevezetésének a lehetőségét, de a program aktiválását csak bizonyos piaci körülmények esetén tennék meg. A sajtótájékoztató elején még idegesen reagált a piac, majd a végére megnyugodtak a kedélyek, az euró/dollár árfolyama 1,42-ről 1,435 környékére emelkedett, a dollár/forint kurzusa pedig 194-ről 190-191-re esett. A válsághangulatban tovább folytatódik a hangulat alapú kereskedés, ha esedékesek lennének mára fontosabb makroadatok, akkor sem biztos, hogy ezekre figyelnének a piaci szereplők.

CHF/HUF (260,00 – 270,00): Tegnap késő este testközelbe ért a paritás, 1,0073-nál járt az EUR/CHF árfolyama, és ezzel a CHF/HUF kurzusa 272,60-ig menetelt. Ehhez képest örülhetünk, hogy 10 forinttal lejjebb, 262 körül is jegyezték a frank/forint árfolyamát, miután a SNB közölte (egyelőre konkrétumok nélkül), hogy lépéseket tesz a frank erősödésének megfékezésére. Az intézkedések között a közlemény szerint likviditásbővítés és FX Swap tranzakciók lesznek. Kíváncsian várjuk a konkrétumok bejelentése után a piaci reakciókat. A CHF/HUF kereskedése rendkívül volatilis, lassan megszokottá válnak a napon belüli 10 forintos mozgások.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!