A nyitás után jelentősen gyengült a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely még délelőtt is 0,6 százalékkal hétfői értéke alatt állt. A vezető részvények közül a Mol vezette a tőzsde gyengülését, az olajcég 2,5 százalékot bukott az első néhány óra alatt. A forint folytatta gyengülését a devizapiacon kedden reggel, délelőttre ismét közel került a 270-es árfolyam.
A BUX index délelőtt 11 720 ponton állt, ez 0,61 százalékkal maradt el a hétfői záróértéktől. A 72 pontos bukáshoz alacsony forgalom párosult az első órákban, mindössze 2,5 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között. A vezető papírok többnyire gyengültek a kereskedés első felében. A Mol 2,09 százalékos esés után 9140 forintot ért délelőtt, míg az OTP 0,69 százalékos pluszban, 2780 forinton állt. A Magyar Telekom kivételként 0,36 százalékkal erősödött a nyitást követően, 554 forintba kerültek a távközlési vállalat részvényei.
Gyengén kezdtek a gyógyszeripari részvények is a pesti börzén kedden reggel, az iparág mindkét képviselője veszített értékéből. Az Egis 0,74 százalékos bukás után 10 000 forintba került, míg a Richter-papírok 0,76 százalékkal lettek olcsóbbak, 26 050 forintot adtak értük.
A hétfő délutáni gyengülést kedden reggel is folytatta a forint a devizapiacon, a magyar fizetőeszköz fokozatosan esett vissza az euróval szemben. Délelőtt 268,63 forintba került egy euró a devizapiacon, míg a dollárért 196,63 forintot kellett adni. A magyar deviza gyengülése elsősorban az amerikai dollár visszaesésének és a lengyel zloty gyengülésének tudható be. A zloty hosszú idő után először esett a 4-es kulcsszint fölé az euróval szemben, ez a forintot is egyhónapos mélypontra küldte.
A nemzetközi piacokon a befektetők többsége már az esti Fed-kamatdöntésre vár, az elemzők várakozásai szerint az amerikai jegybank 50 bázisponttal 0,5 százalékra csökkenti majd a kamatot, de néhányan 75 bázispontos vágást elképzelhetőnek tartanak. Előtte azonban még több fontos makroadat is megjelenik a tengerentúlon: magyar idő szerint délután fél háromkor közlik a novemberi inflációs adatokat, valamint fontos statisztikákat az amerikai ingatlanpiacról. A kiadott építési engedélyek száma, illetve a megkezdett lakásépítések alakulása mindig különösen érzékenyen érinti a piacot, ezért most is befolyásolhatják az irányt a délután megjelenő adatok.
Kedden reggel pozitív nyitás jellemezte a nemzetközi tőzsdéket. Nyugat-Európában a londoni börze FTSE indexe 1 százalékkal állt hétfői záróértéke felett, míg a frankfurti DAX 1,64 százalékkal erősödött. A tengerentúlon a határidős kontraktusok pozitív nyitást vetítettek előre, de délutánig még változhat a helyzet. A Dow futures indexe 0,65 százalékos emelkedést mutatott, a S&P 500 esetében pedig 0,74 százalékos javulás volt délelőttig.