Gyengüléssel kezdett hétfő reggel a Budapesti Értéktőzsde, a BUX index délelőtt körülbelül fél százalékkal állt pénteki záróértéke alatt. A vezető részvények vegyesen kezdtek, az OTP és a Richter több mint egy százalékkal lett olcsóbb az első órákban. Stabilan nyitott viszont a forint, a magyar deviza 270 körül ingadozott az euróval szemben.
21 711 ponton állt hétfő délelőtt a BUX index, ez 0,55 százalékkal volt alacsonyabb a múlt pénteki záróértéknél. A forgalom alacsonyabb volt az átlagnál, a nap elején mindössze 2,5 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között.
A vezető részvények vegyesen kezdtek, az Egis és a Telekom enyhe erősödése átnyalta az amúgy negatív képet. Az OTP 1,08 százalékos eséssel indította a hetet, 5785 forintba kerültek a bank papírjai, míg a Mol 0,25 százalékos lecsorgást követően 18 200 forinton állt. 712 forintig kapaszkodott fel a Magyar Telekom, ez négy forinttal volt magasabb a távközlési részvények pénteki árfolyamánál.
Vegyesen indult a nap a gyógyszergyártók számára a tőzsdén: a Richter az első néhány óra után 41 015 forintba került, ami 1,07 százalékos gyengülést jelentett, az Egis viszont 0,27 százalékos felfelé kapaszkodás után 18 250 forinton állt.
Stabilan nyitotta a hetet a forint a bankközi devizapiacon, a magyar fizetőeszköz reggel 270 körül ingadozott az euróval szemben. Délelőtt 270,28 forintot kellett adni egy euróért, ez 0,1 százalékkal maradt el a múlt hét végi szinttől. A dollár ellenében 194,36-nál állt a hazai deviza, a svájci frank jegyzése pedig 183,60 forintnál volt.
A vezető európai tőzsdék is gyengüléssel indítottak hétfő reggel, majd a mínuszból próbáltak visszakapaszkodni. A londoni FTSE délelőtt 0,24 százalékkal állt pénteki értéke felett, a frankfurti DAX pedig 0,16 százalékot javított. Régiónkban a varsói WIG 20 0,19 százalékos mínusszal kezdett, a prágai tőzsde PX indexe pedig 0,48 százalékkal erősödött péntekhez képest.
A vezető amerikai határidős indexek fél százalék körüli pluszban voltak a nap első felében, délután fontos adatok jelennek meg a személyes kiadásokról és a bevételekről, melyek befolyásolhatják majd a hangulatot a Wall Streeten.