3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Gyengüléssel kezdett péntek reggel a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely délelőttig több mint 1 százalékkal esett vissza előző napi értékéhez képest. A vezető részvények kivétel nélkül veszítettek értékükből, az elmúlt napokhoz hasonlóan megint a Richter tartja magát legjobban.

Veszítettek értékükből a pesti tőzsde vezető részvényei a pénteki nyitást követően, a BUX index több mint 1 százalékkal állt csütörtöki értéke alatt. A nemzetközi piacokon is negatív a hangulat, Nyugat-Európában több mint egy százalékot veszítettek a vezető mutatók. A befektetők egy része már a délután megjelenő amerikai makroadatokra vár, melyek meghatározhatják az irányt a nap második felében.

A BUX index péntek délelőtt 12 627 ponton állt, ez 1,23 százalékkal volt alacsonyabb, mint az előző napi értéke. A részvényforgalom átlagos volt a nyitás után, kicsivel több mint 5 milliárd forint cserélt gazdát a piacon. A vezető részvények mindegyike olcsóbb lett csütörtökhöz képest, leginkább a Mol közel 3 százalékos esése húzta lefelé a BUX indexet. Az energiacég részvényei 10 000 forintot értek délelőtt, ez 2,91 százalékkal volt alacsonyabb, mint a csütörtöki nap végén. Az OTP 1,33 százalékos gyengülés után 2960 forinton állt a nap első felében, míg a Magyar Telekom 0,69 százalékos esés után 578 forintot ért.

Gyengüléssel kezdtek a gyógyszergyártók is a piacon, de az elmúlt napokhoz hasonlóan a Richter tartotta magát legjobban. A nagyobbik gyógyszergyártó papírjai 0,17 százalékos esés után 28 750 forintot értek a piacon, míg az Egis 10 550 forintig esett vissza, ami közel 1 százalékkal volt alacsonyabb a csütörtöki értékénél.

A forint a nap első felében erősödéssel kezdett, majd délelőttre már gyengült a magyar deviza a piacon. Tizenegy óra előtt nem sokkal 261,79 forintot kellett adni egy euróért, míg a dollár árfolyama 204,99 forint volt.


A nap második felében a tengerentúlról érkező hírek határozhatják meg a pesti tőzsde irányát is, hiszen Amerikában most közlik a novemberi munkanélküliségi adatokat. Az elemzők arra számítanak, hogy az októberi 6,5 százalékos értékről tovább fog emelkedni a munkanélküliség aránya 6,8 százalékra, bár az utóbbi napok híreit látva akár a 7 százalékos érték sem tűnik elképzelhetetlennek. Már az októberi 6,5 százalék is 14 éves csúcsot jelentett az amerikai munkanélküliségben.

A nemzetközi piacokon negatív hangulatban kezdődött a pénteki kereskedés, a vezető nyugat-európai mutatók mínuszban voltak az első néhány óra után. A londoni tőzsde FTSE indexe mintegy 1 százalékkal esett vissza csütörtökhöz képest, míg a frankfurti DAX közel 2 százalékot veszített értékéből. Az amerikai határidős kontraktusok még kismértékű pluszban voltak, de fokozatosan estek vissza.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!