A napi mélyponthoz képest némileg javítottak a Wall Street vezető indexei, ám így is egy százalék körüli veszteséggel zártak a mutatók. A 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 0,95 százalékos csökkenéssel 12263 ponton állt a nap végén. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 0,96 százalékkal 2744 pontra gyengült, míg az S&P 500-as mutató 0,78 százalékkal 1314 pontra süllyedt.
A tőzsdemutatók részben az olajárak csökkenésére, részben az Alcoa vártnál rosszabb első negyedéves eredményeire, valamint arra gyengültek, hogy Japánban immár a csernobili katasztrófával összevethető súlyosságúnak minősítették a fukusimai atomerőműben történteket.
Az olajárak a Goldman Sachs csökkenést valószínűsítő értékelésére kezdtek mérséklődni, és ez az olajpiaci papírokat is lehúzta.
Japán kapcsán két ok miatt aggódnak a befektetők. Egyrészt a sérül atomerőmű kapcsán a baleset értékelését immár az 1986-os csernobili katasztrófával megegyező besorolást kapott, ami jelzi a lehetséges következményeket. Másrészt Japánban a gazdasági miniszter arra figyelmeztetett, hogy a múlt havi természeti és az azt követő atomerőmű katasztrófa következményei súlyosabbak lehetnek a gazdaságra mint eddig hitték. Ez pedig a teljes világgazdaságra kihatással lehet, illetve közvetve érinti az Egyesült Államok gazdaságát is.
A kedden közzétett amerikai költségvetési hiány sem adott okot optimizmusra, a deficit úgy növekedett, hogy az amerikai export (a gyenge dollár ellenére) tovább esett.
mfor.hu/MTI