A Morgan Stanley szerdai elemzése szerint jóllehet a magyar konszolidációs csomaggal kapcsolatban a cég londoni szakértői "valamelyest csalódottak" amiatt, hogy még hiányoznak világosan körvonalazott végrehajtási intézkedések és részletek, ám azt egyértelműen pozitívnak tartják, hogy a csomag a kiadási oldalra összpontosít. A ház számításai szerint a tervezett konszolidációs intézkedésekből 2012-ben 80 százalék, 2013-2014-ben 75 százalék érinti majd a kiadási oldalt.
A Morgan Stanley elemzői szerint egyes piaci szereplők valószínűtlennek tartják a csomag teljes körű megvalósítását, a 4-6 százalékig gyorsuló GDP-növekedéssel kapcsolatos kormányzati várakozás pedig "irreálisnak tűnik". Ezzel együtt is azonban a ház által elvégzett adósság-fenntarthatósági elemzés azt mutatta ki, hogy ha a magyar gazdaságban érvényesülő, változatlanul széles negatív kibocsátási rés valamelyest szűkül, akkor a reformcsomag 60 százalékának végrehajtása is elégséges lesz ahhoz, hogy a hazai össztermékhez mért államadósság-ráta 2013 után 65 százalék körüli szinten stabilizálódjon a 2011-2012-re várható 80 százalék helyett. A Morgan Stanley számításai szerint ehhez a magyar gazdaságnak az idén 3,2 százalékkal, jövőre 2,5 százalékkal, 2013-2016-ban pedig évi átlagban 2,2 százalékkal kell növekednie.
Más citybeli elemzők a csomagterv ennél nagyobb mértékű végrehajtását valószínűsítik. A JP Morgan elemzői a konszolidációs intézkedésterv ismertetése utáni kommentárjukban úgy vélekedtek, hogy "egyértelműen vannak végrehajtási kockázatok, különös tekintettel arra, hogy csökkent a kormány támogatottsága". A JP Morgan szakértői azonban ezzel együtt is azzal számolnak, hogy "a bejelentett intézkedések zöme, 75-80 százaléka érvénybe lép".
MTI