3p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

Ma folytatódhat a tegnap délutáni forint gyengül(get)és, a reggeli 277,50-es piacnyitást követően a kurzus már a 278-as érték fölé gyengült a bankközi piacon - olvasható a Commerzbank pénteki devizapiaci elemzésében.

EUR/HUF (276,50 – 280,00): Nincsenek nagy izgalmak az EUR/HUF piacán, már lassan három hete a 275-280 közötti szűkebb sávban történik a bankközi kereskedés. Még tart az alacsonyabb likviditást okozó szabadság-, illetve uborkaszezon, így a kereskedők is kevésbé vállalnak pozíciókat, de ez szeptembertől már változhat, hiszen a piaci szereplőkön túl a politikusoknál is visszatér az élet a megszokott kerékvágásba. Várhatóan több terv, ötlet fog érkezni felőlük a válságból kilábalás kapcsán. Itthon közeleg a hivatalos IMF tárgyalások második köre, ami a legutóbbi hírek szerint három hét múlva folytatódhat. Tegnap a jól sikerült ÁKK aukció után kóstolgatta az euró/forint árfolyama a 276 alatti szinteket, de a nap hátralévő részében kissé romlott a globális hangulat. Esésre álltak a fontosabb tőzsdeindexek, valamint emelkedésnek indultak a spanyol hozamok. Ma folytatódhat a tegnap délutáni forint gyengül(get)és, a reggeli 277,50-es piacnyitást követően a kurzus már a 278-as érték fölé gyengült a bankközi piacon.

EUR/USD (1,2500 – 1,2600): A tegnap közzétett heti munkanélküliségi adatok nem lettek fényesek az USA-ban, és a fogyasztói bizalom sem túl rózsás, így a mesterséges beavatkozás esélye egyre növekszik a tengerentúlon. A Feden belül növekszik azok aránya, akik a QE3-as program beindítását szorgalmazzák, így az amerikai adatpublikációk egyre inkább a figyelem középpontjába kerülnek. Ma a tartós cikkek rendelésállománya lesz napirenden. Gyenge számok esetén az euró, várakozások feletti adatok esetén viszont a dollár erősödésével számolhatunk. Ma a német kancellár fogadja a görög miniszterelnököt Berlinben, holnap pedig Samaras úr látogat Párizsba. A téma mi más lenne, mint a válságkezelés. Kérdés, hogy a francia, illetve német fogadó fél a két megbeszélés után mennyire lesz egységes. Számottevő véleménykülönbség esetén ismét a pesszimizmus uralhatja a piacokat. A közeljövőben nemzetközi fronton is sűrűsödni fognak az események, szeptember 6-án lesz a következő EKB kamatdöntő ülés, majd 12-én hozza meg a Német Szövetségi Alkotmánybíróság a döntését az ESM/EFSF programmal kapcsolatosan. Egy nappal később, 13-án a Fednél lesz kamatdöntés. Októberben pedig indulnak az EU-csúcsok: 14-15-én Cipruson lesz EcoFin ülés, 18-19-én pedig Brüsszelben EU konferencia. Várhatóan az utóbbi eseményen fognak dönteni Görögország sorsáról, itt derülhet ki véglegesen, hogy a következő részleteket folyósítja-e a trojka, vagy sem.

CHF/HUF (230,50 – 233,50): Ahogy gyengül a forint az euróval szemben, úgy emelkedik a CHF/HUF árfolyama is: ma reggel 231-ról 232 fölé szökkent a frank/forint kurzus.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!