3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Ma reggel már ismét 292 fölött járunk, továbbra is érződik a tegnapi rossz adatok hatása, és az általános piaci hangulat sem jó. A forint mozgását a G20-as találkozón történtek és az EURUSD mozgása határozhatja meg - írja napi devizapiaci kommentárjában a Commerzbank.

EUR/HUF (290,50 – 294,20): Nem tudott javítani a forint, bár tegnap délután volt egy szerény próbálkozás, de a 291,30-as szint megfogta az erősödést. Ma reggel már ismét 292 fölött járunk, továbbra is érződik a tegnapi rossz adatok hatása, és az általános piaci hangulat sem jó. A forint mozgását a G20-as találkozón történtek és az EURUSD mozgása határozhatja meg. Persze továbbra sem vesztette el az aktualitását a jegybanki utódlás kérdése. Bár a dollárkötvény eladásával a finanszírozás nagy része megoldott idénre, és a piacok már emésztgetik egy ideje a Matolcsy-szcenáriót, de ha ez mégis realitássá válna, akkor az bizonyosan meglátszana az árfolyamon is. Rövidtávon továbbra is a 290 fölötti régió lehet a jellemző, a 293-as szintek adhatnak támaszt az árfolyamnak.

EUR/USD (1,3260 – 1,3380): A ma kezdődő G20-as találkozón, ahol a jegybankárok és a pénzügyminiszterek ülnek össze, ismét az „árfolyamháború” lesz a téma. Japán elég masszívan, 20 százalékos mértékben gyengítette devizáját az elmúlt negyedévben, az expanzív monetáris politikájának köszönhetően, mivel véget akarnak vetni a gazdaság stagnálásának és a deflációnak. Ezt persze a többi ország nem nézi jó szemmel, mivel ez versenyhátrányt jelent az exportőreiknek. Túl nagy retorziókra Japán nem számíthat egy-két ejnye-bejnyén túl, mivel az USA hasonló cipőben jár a QE3-as programjával. Akinek ez az egész a leginkább fáj, az az eurózóna. A tegnapi, vártnál rosszabb német és a - szintén visszaesést mutató - EMU-s GDP alakulása olaj lehet a tűzre a devizát gyengítő lépések ellen. Az EKB természetesen próbál kimaradni az adok-kapokból, és még a nyilatkozatok szintjén is ügyel arra Draghi úr, nehogy explicit beleavatkozzon a piaci folyamatokba, bár szerinte is meglepő volt az eurózóna visszaesése. A jövőre vonatkozó előrejelzéseket a jövő hónapban
publikálja a központi bank. A délutáni amerikai adatokig a moszkvai G20 eseményei alakíthatják az árfolyamokat, ez 1,3260-1,3380-as sáv lehet a jellemző.

CHF/HUF (236,00 – 240,00): Az euró nem csak a dollár, de a frankkal szemben is gyengül, ami a 292 fölötti forint árfolyammal kombinálva 238 körüli CHFHUF árfolyamokat eredményez.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!