3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Csütörtök reggel ismét jelentős gyengüléssel nyitott a forint a devizapiacon, délelőtt már közel 300 forintot kellett adni egy euróért. Velünk együtt a régiós devizák is csak szenvednek, a lengyel zloty, a cseh korona és a román lej is gyengült. Úgy tűnik, hogy ismét elment a befektetők kedve a régiótól, ebben a magjelent gyenge makroadatok is közrejátszanak.

Lassan megint 300 forint lesz egy euró, a forint csütörtök reggelre szinte teljesen visszabukta az utóbbi egy hét erősödését, úgy tűnik, hogy a Magyar Nemzeti bank által bejelentett likviditásnövelő intézkedések is csak átmeneti hatással voltak a magyar deviza piacára. Csütörtök délelőtt már 299 forintot kellett fizetni egy euróért, a svájci frank pedig már több mint 200 forintba került.

Úgy tűnik, hogy a forint szép lassan visszabukja az utóbbi egy hétben összeszedett erősödését, csütörtökön már megint 300 forint közelében volt egy euró árfolyama a devizapiacon. A nyitás után nem sokkal 299,30 forintot ért egy euró a piacon, míg a dollár árfolyama 232,66 forint volt, a svájci frank pedig 200,10 forintba került. Szerdán még 295 körül volt az euró jegyzése, majd már reggel is gyengüléssel nyitott a forint a 297-es szint környékén.


A Magyar Nemzeti Bank a múlt héten azzal próbált tenni a forint erősítése érdekében, hogy ötmilliárd eurós likviditásnövelő programot hirdetett meg a magyar bankok számára, akkor sikerült is lehozni 300 alá az euró jegyzését. Az utóbbi napokban azonban ismét csökkent a befektetők kockázatvállalási hajlandósága, ezt pedig szokás szerint a feltörekvő piacok devizái sínylik meg. Az Amerikában kedden elfogadott bankmentő csomag pesszimista hangulatot hozott a piacra, ennek hatása érződik a régióban is.

A forint mellett szokás szerint a lengyel zloty, a cseh korona és a román lej is gyengül. Romániában csütörtök reggel jelentették be, hogy tavaly decemberben havi alapon 19,2 százalékkal csökkent az ipar termelése, éves szinten pedig 18 százalékos volt a zuhanás. Ez az újabb gyenge makroadat csak erősítette a nyomást a környező országok devizáin, köztük a forinton.

A román lej csütörtök reggel 4,31-ig gyengült az előző napi 4,28-as érték után, míg a lengyel zloty közel 2 százalékot veszített értékéből, a szerdai 4,54-es szintről 4,62-ig gyengült az euró ellenében. Szerdán délután még körülbelül 28,55 cseh koronát kellett adni egy euróért, ez csütörtökön 28,70-ig emelkedett

A forint csütörötki teljesítménye az euróval szemben

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!