2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Péntek reggel ismét gyengüléssel nyitott a forint a devizapiacon, az első néhány óra után 306 forint körül volt egy euró ára. A magyar deviza mellett a régiós országok fizetőeszközei is bukással indították a napot, a zloty és a cseh korona is veszített értékéből. Az újabb gyengülés elsősorban nemzetközi okokra vezethető vissza, világszerte negatív a hangulat a gazdasággal kapcsolatban.

A hét utolsó napján megint visszaesett a forint reggel, a dollár jelentősen erősödött az euró ellenében, mivel ismét visszaesett a befektetők kockázatvállalási hajlandósága, ez pedig lefelé mozdította a régiós devizákat. Az első pár óra után 306 körül állt az euró árfolyama a piacon, a régiós devizák is gyengüléssel nyitottak.

Péntek délelőtt 306 forintot kellett fizetni egy euróért a devizapiacon, ez jelentősen magasabb, mint az előző nap délutáni 302 körüli jegyzés. Sőt csütörtökön rövid ideig 300 alá is esett az európai valuta árfolyama. A dollárért pénteken 243,48 forintot kértek a befektetőktől, míg a svájci frank 206,09-nél állt.

A forint gyengülése nem egyedi jelenség volt, az utóbbi időszakhoz hasonlóan most is a régiós devizákkal együtt bukott a magyar fizetőeszköz. A zloty csütörtökön napközben még 4,65 körül is járt az euróval szemben, péntek reggel viszont már 4,82 zlotyt kellett adni egy euróért. A cseh korona ismét 29 fölé gyengült az előző napi 28,60 körüli jegyzésről.


A régiós devizák újabb gyengülését elsősorban az okozta, hogy a tengerentúlon a Dow Jones index csütörtökön több mint hatéves mélypontra esett vissza, ezzel pedig ismét csökkent a befektetők kockázatvállalása. Jól jelzi a helyzetet az is, hogy a dollár az éjszaka jelentősen erősödött az euróval szemben, azaz a befektetők többsége a biztonságosabbnak tartott amerikai devizába vitte pénzét. Ilyen esetekben régiónk mindig a vesztesek között szokott lenni, ugyanis mindig a legkevésbé biztonságos piacokról vonják ki először a pénzt.

Európából ugyanakkor pozitív hírek érkeztek: a jelek szerint az Unió kész arra, hogy pénzügyileg segítsen Kelet-Európán, főleg Angela Merkel német kancellár szorgalmazza a mielőbbi beavatkozást. Ez azonban a jelek szerint nem tudta ellensúlyozni az Amerikából érkező pesszimista híreket.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!