A hét utolsó napján megint visszaesett a forint reggel, a dollár jelentősen erősödött az euró ellenében, mivel ismét visszaesett a befektetők kockázatvállalási hajlandósága, ez pedig lefelé mozdította a régiós devizákat. Az első pár óra után 306 körül állt az euró árfolyama a piacon, a régiós devizák is gyengüléssel nyitottak.
Péntek délelőtt 306 forintot kellett fizetni egy euróért a devizapiacon, ez jelentősen magasabb, mint az előző nap délutáni 302 körüli jegyzés. Sőt csütörtökön rövid ideig 300 alá is esett az európai valuta árfolyama. A dollárért pénteken 243,48 forintot kértek a befektetőktől, míg a svájci frank 206,09-nél állt.
A forint gyengülése nem egyedi jelenség volt, az utóbbi időszakhoz hasonlóan most is a régiós devizákkal együtt bukott a magyar fizetőeszköz. A zloty csütörtökön napközben még 4,65 körül is járt az euróval szemben, péntek reggel viszont már 4,82 zlotyt kellett adni egy euróért. A cseh korona ismét 29 fölé gyengült az előző napi 28,60 körüli jegyzésről.
A régiós devizák újabb gyengülését elsősorban az okozta, hogy a tengerentúlon a Dow Jones index csütörtökön több mint hatéves mélypontra esett vissza, ezzel pedig ismét csökkent a befektetők kockázatvállalása. Jól jelzi a helyzetet az is, hogy a dollár az éjszaka jelentősen erősödött az euróval szemben, azaz a befektetők többsége a biztonságosabbnak tartott amerikai devizába vitte pénzét. Ilyen esetekben régiónk mindig a vesztesek között szokott lenni, ugyanis mindig a legkevésbé biztonságos piacokról vonják ki először a pénzt.
Európából ugyanakkor pozitív hírek érkeztek: a jelek szerint az Unió kész arra, hogy pénzügyileg segítsen Kelet-Európán, főleg Angela Merkel német kancellár szorgalmazza a mielőbbi beavatkozást. Ez azonban a jelek szerint nem tudta ellensúlyozni az Amerikából érkező pesszimista híreket.