2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Csütörtök reggel a kezdés után 285 fölé gyengült a forint az euróval szemben, ez több mint 1 százalékkal volt magasabb az előző napi árfolyamnál. Hasonló mértékben buktak a régiós devizák is, a rossz nemzetközi hangulat miatt ismét csökkent a befektetők kockázatvállalási hajlandósága.

A nemzetközi piacokon elromló hangulat ismét negatív hatással volt a feltörekvő országok devizáira, köztük a forintra is. Csütörtök reggelre 285 fölé gyengült a magyar fizetőeszköz az euróval szemben, azaz a jelek szerint ma is folytatódhat az utóbbi napok tendenciája.

Csütörtökön 286,16 forintot kellett adni egy euróért a bankközi devizapiacon, ez mintegy 1,5 százalékkal volt magasabb a szerda délutáni jegyzésnél. A dollárral szemben 204,05-ig esett a forint, míg a svájci frank árfolyama 186,51 forintra emelkedett.


Az elmúlt napokban már megfigyelhető volt a forint gyengülése, a korábbi 280 alatti szintekről a magyar deviza visszatért a 280-285 közötti sávba. Sőt, egyre többen vélekednek úgy, hogy akár ismét 290-ig gyengülhet a forint rövidtávon. Elképzelhető, hogy ez csak korrekció az elmúlt hetek meredek javulása után, az elemzők többsége szerint nincs már jelentős esély arra, hogy ismét 300 feletti euróárfolyammal kelljen megbarátkoznunk.

A nemzetközi részvénypiacokon jelentősen elromlott a hangulat, miután a hírek szerint napokon belül csődbe mehet az amerikai General Motors autógyár, ami még nem tudni, milyen hatással lesz az amerikai gazdaságra. Emellett rossz hír, hogy szerdán jelentősen emelkedett az amerikai államkötvények hozama, ami azokat a félelmeket erősíti, hogy a vonzóvá váló kötvények más területekről vonják el a pénzt. Ez többek között a feltörekvő devizákat - köztük a forintot - is negatívan érintheti.

Csütörtök reggel a régió fizetőeszközei a forinttal összhangban gyengültek: a lengyel zloty 1,2 százalékos esés után 4,4865-nél állt az euróval szemben, míg a cseh korona 26,82-es árfolyama 0,36 százalékos esést jelentett szerdához képest.

Euró/forint árfolyam az elmúlt öt napban

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!