2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Csütörtökön kora délután ismét megközelítette előző napi rekordszintjét a forint a bankközi devizapiacon, megint több mint 312 forintot kellett fizetni egy euróért. Az első néhány óra erősödése után a régiós devizák is veszítettek értékükből, így most ismét a zlotyval és a cseh koronával összhangban bukik a forint.

Közel van ahhoz a forint, hogy újabb rekordszintre gyengüljön az euróval szemben: a szerdai 312,30 körüli csúcs után csütörtökön kora délután ismét több mint 312 forint volt a közös európai valuta árfolyama. A régiós devizák reggel még erősödtek, azonban délutánra a zloty és a cseh korona is veszített, de a magyar deviza még így is le van maradva.

311,90 forintot kellett adni egy euróért csütörtökön kora délután, ez újabb 0,86 százalékos forintgyengülést jelentett szerdához képest. Ezzel a magyar deviza ismét közel került történelmi mélypontjához, szerdán 312,30 körül volt a csúcs a piacon. A dollár 248,38 forintba került a nap második felében, míg a svájci frankért 211,13 forintot adtak a befektetők.

A nap második felére a régiós devizák is visszaestek: a zloty a reggeli 4,66 körüli csúcsról 4,73-ig gyengült, ami már bő 1 százalékos esést jelentett szerdához képest, míg a cseh korona 1,1 százalékos esés után 27,70-nél állt.

A szerdai forintgyengülés még egyértelműen Magyarország rossz megítélésével volt magyarázható: akkor kezdett gyengülni a magyar fizetőeszköz, amikor a többi közép-kelet-európai ország megjelentetett egy nyilatkozatot, melyben elutasították, hogy egységesen kezeljék a régiót. állítólag hazánk csak egy félreértés miatt maradt ki az aláírók közül, amit később pótoltak, azonban az jelzésértékű, hogy már a régió országai sem szívesen hasonlítják magukat hozzánk.


Csütörtökön aztán a jelek szerint visszaállt a korábbi rend: a forint mellett a régió többi devizája is a negatív irányba fordult. Pedig a hírek szerint egyre több befektető vett előző nap zlotyt és koronát a forint terhére.

A nap második felében az európai jegybankok kamatdöntései határozhatják meg az irányt. A Bank of England már bejelentette, hogy 1 százalékról 0,5 százalékra csökkenti a kamatot, ami megfelelt a várakozásoknak. Az Európai Központi Bank magyar idő szerint délután háromnegyed kettőkor várhatóan hasonló döntésről számol be.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!