3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A kedd délutáni MNB kamatdöntés előtt egy kisebb gyengülés sem elképzelhetetlen a forint árfolyamában, de ha a többség által várt 25 pontos csökkentést jelentik be, akkor van esély, hogy megnyugszanak a kedélyek, írja a Commerzbank devizapiaci elemzésében.

EUR/HUF (297,80 – 301,00): Tegnap délután megnézte a 300-as szintet a forint, a mai MNB ülés előtt. Az alacsony likviditású kereskedésben, az amúgy is gyengébb szinteken járó devizának nem kellett sok, hogy elérje az erős ellenállásnak tartott szintet.

Ebben a likviditás mellett szerepe lehetett annak is, hogy egy-két piaci szereplő akár egy 50 pontos kamatvágást sem tart elképzelhetetlennek, illetve a brüsszeli, a KSH által számolt tavalyi hiány adatnál is kisebb, 1,9 százalékos tavalyi deficit értéknek is. Az egyébként kedvező verdikt a túlzott deficit eljárás megszüntetésének esélyére lehet jó hatással, ami lévén jövőre választási év lesz, egy esetleg lazább fiskális politika valószínűségét növelheti, bár ezt a kormány már többször cáfolta.

Az amerikai kereskedésben kialakuló jó hangulat hatására 299-es szint közelébe korrigált az árfolyam, és a ma reggel is innen indult. A vártnál rosszabb német PMI adat nem tesz jót a kockázat vállalási hajlandóságnak, ami a forint árfolyamára is negatívan hathat.

A kamatdöntés előtt egy kisebb gyengülés sem elképzelhetetlen, de ha a többség által várt 25 pontos csökkentést jelentik be, amivel újabb történelmi mélypontra 4,75 százalékra csökkenne a kamat, akkor van esély, hogy megnyugszanak a kedélyek és visszaáll a kereskedés a 293-298-as sávba.

EUR/USD (1,2900 – 1,3060): A vártnál jobb francia PMI adat hatására a reggeli 1,3040-es szintről 1,3080-ig erősödött az euró. De csak azért, hogy a rossz német adatok megjelenése után, mint
egy bungee jumping ugró a mélybe vesse magát az 1,30 alatti szinteket megcélozva. Az unió motorjának tartott német gazdaságból érkező, csalódást keltő adat két dolog miatt is negatívan hat az euró árfolyamára: egyrészt elhúzódó kilábalást vetít előre, másrészt az elmúlt időszak EKB-s nyilatkozatai egy esetleges kamatvágást a makroadatok alakulásától tették függővé.

Ezek alapján megnőtt a valószínűsége annak, hogy a május 2-én esedékes kamatdöntő ülésen hozzányúl a kamatokhoz a központi bank ezzel is segítve a kilábalást. A lépés hatására tovább nőhet a közös deviza kamathátránya, ami a dollár árfolyamára hathat kedvezően. Az árfolyam gyengülése pozitívan hathat az uniós gazdaságok exportjára, ami talán már az év második felében léthatóvá válik a makroadatokban is. A jelenlegi euró gyengülésen a holnapi német Ifo index változtathat valamit, ma 1,30 körüli árfolyamokat láthatunk.

CHF/HUF (243,40 – 247,50): A forint gyengülése megtett a hatását, a 246-os szint fölött is járt a devizapár. Este viszont a hangulat javulásával párhuzamosan némileg gyengült a frank és erősödött a
forint, így a 244,50-es szintig korrigált az árfolyam. Továbbra is 240 fölötti szintekre számíthatunk.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!