A Dow Jones index 22 ponttal, 0,2 százalékkal kapaszkodott fentebb pénteken, és 12231 ponton zárt. A Nasdaq Composite indexe 1,5 pontot veszített, és 2737 pont lett. Az S&P 500-as mutató értéke gyakorlatilag stagnált a jövő hetet 1285 ponttal várja.
Gyakorlatilag eseménytelen napon van túl a Wall Street, a csütörtöki masszív emelkedés után profitrealizálás jellemezte a hét utolsó napját. Napon belül sem volt ugyanakkor ezúttal komoly mozgás. Pénteken két adat jelent meg, mely hatással lehetett volna a piaci hangulatra, ám ezek egyik a várnál jobb, míg a másik rosszabb lett, így kioltották egymást.
A vártnál kisebb mértékben növekedtek Amerikában a személyes kiadások és a bevételek szeptemberben. Havi összehasonlításban a várt 0,2 százalékkal növekedtek az amerikai személyi kiadások szeptemberben. Az augusztusi 0,2 százalékot felülvizsgálták, és felfelé 0,3 százalékra módosították. A személyes kiadások árindexe energia és élelmiszerek nélkül havi összehasonlításban nem változtak, míg éves szinten 1,6 százalékkal növekedtek. A személyes bevételek hasonlóképpen igen enyhén növekedtek, mindössze 0,1 százalékkal az augusztusi 0,1 százalékos csökkenés után. Az elemzők 0,3 százalékos növekedést vártak.
Tovább javult októberben a fogyasztói hangulat az Egyesült Államokban egy pénteken megjelent felmérés szerint, az adatok azonban azt mutatják, hogy továbbra is nagy az aggodalom az amerikaiak körében a munkaerőpiaci helyzet és a személyes anyagi helyzet alakulását illetően.
A vállalati hírek közül említést érdemel a Whirlpool költségcsökkentő lépése, mely 5000 fő elbocsátásával jár. A cég azt követően jelentette be a leépítést, hogy korábban a vártnál gyengébb eredményeket közölt. Növekedtek ugyanakkor a kedvező számokat közzétevő vállalatok részvényei, így egyebek mellett a Merck és a Goodyear Tire tulajdonosai örülhettek pénteken.
mfor.hu