3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A tegnapelőtti Matolcsy interjú megjelenése utáni reakciókat látva csupán idő kérdése volt, hogy mikor éri el az árfolyammozgás a másik, ezúttal a sáv erős oldalán lévő 292-es szintet. A ma reggeli jó BMI adat ezen az akadályon is átlendítette a forintot, olvasható a Commerzbank devizapiaci elemzésében.

EUR/HUF (290,00 – 294,00): Hol vannak már a hétfőn látott 300-as szintek? A tegnapelőtti Matolcsy interjú megjelenése utáni reakciókat látva csupán idő kérdése volt, hogy mikor éri el az árfolyammozgás a másik, ezúttal a sáv erős oldalán lévő 292-es szintet. A ma reggeli jó BMI adat ezen az akadályon is átlendítette a forintot.

Több devizapár mozgását is vizsgálva kijelenthető, hogy az utóbbi napokban a „nevezetes” szintek már nem jelentettek akadályt az árfolyamok mozgásában. Az euró is különösebb erőfeszítés nélkül erősödött az 1,34-es majd az 1,35-ös küszöb fölé, és ma reggel már jóval az 1,36-os, 2011 novembere óta nem látott szinteken jár.

Az IMF sztorit hamar kiheverte a piac, mivel már amúgy is csökkent egy gyors megegyezés esélye, így sokkal inkább az MNB-t övező bizonytalanságok hatása látszott az árfolyamon.

De tényleg ilyen egyszerű lenne? A monetáris lazítás kérdésében egyetértett az MNB és a kormány, aminek meg is lett a hatása. Ezek szerint nincs még minden veszve: maradt még hitelesség, a
piacok vették az üzenetet, kérdés, hogy a döntéshozók is veszik-e a lapot. Ha igen, akkor az erősebb szintek mellett, talán kevésbé hektikus árfolyammozgásokat láthatunk a jövőben, ami jót tenne a
tervezhetőségnek… ahogy a vicc mondja: „igény az volna rá”. Ha sikerül tartósan a 292-es szint alatt maradni, akkor talán a 290 alatti szintek sem elképzelhetetlenek.

EUR/USD (1,3560 – 1,3690): Egyelőre úgy tűnik, hogy semmi sem állíthatja meg az euró erősödését. Ma reggel az ázsiai kereskedésben már 1,3640-nél is járt a közös deviza, a tegnapi vártnál jobb chicagói BMI adat után.

Ma is fontos munkaerő piaci adatok érkeznek Amerikából: az NFP, a mezőgazdaságon kívüli szektorokban létesült új állások számának változását mutató adatot, illetve a munkanélküliségi rátát publikálják. A QE3 sorsát a FED az inflációs és a munkanélküliségi rátákhoz kötötte, így ezek kiemelt
jelentőséggel bírnak. Jó NFP adat esetén (amire az ADP adat után van esély), folytatódhat a „risk-on” mód, ami tankönyvileg a menedékdevizák iránti kereslet csökkenésében csapódhat le. Ez további euró erősödést okozhat, 1,3690-es megállóval.

CHF/HUF (234,00 – 237,50): A forinterősödésnek köszönhetően a 236-os szint körül indul a nap. Mivel a frank egy szűk sávban mozog az euróval szemben, ma is a forint teljesítménye lehet a
meghatározó az árfolyam alakulásában.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!