A 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 0,19 százalékos emelkedéssel 12400 ponton zárt. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója stagnált, és a pénteki záráshoz hasonlóan 2789 pont lett. Hasonlóan fejezte be a napot az S&P 500-as mutató, amely 1332 pont volt a hétfői kereskedés végén.
Hétfőn főként a nyersanyagtermelő cégek papírjai drágultak a legjelentősebben a nyersanyagárak emelkedésére. A nyersolaj ára két és fél éves csúcsra ugrott, de nőtt az arany, az ezüst, és a réz ára is.
A hétfői vállalati hírek közül kiemelkedett az a bejelentés, hogy a Pfizer, a világ legnagyobb gyógyszergyártója 2,4 milliárd dolláros készpénzügylet keretében eladja Capsugel leánycégét a Kohlberg Kravis Roberts magánbefektetői társaságnak. A Capsugel szájon át szedhető gyógyszerek beadásához zselatin kapszulákat, illetve táplálék kiegészítőket gyárt. Drágult a Ford Motor, miután a járműgyártó 16 százalékkal növelte márciusi eladásait, a Credit Suisse pedig feljavította a cég részvényének a besorolását. Csökkent a Southwest Airline kurzusa, miután a légitársaság egyik járatának kiszakadt a teteje.
A jövő héten hétfőn a szokásoknak megfelelően az Alcoa, a legnagyobb amerikai alumíniumipari cég eredményismertetésével veszi kezdetét a vállalati gyorsjelentések időszaka. A befektetőket elsősorban az érdekli, hogy a jelentősen megemelkedett nyersanyagárak milyen mértékben befolyásolták a cégek eredményét.
A folytatást illetően a technikai elemzők többnyire optimisták, véleményük szerint amennyiben sikerül a február közepén elért 1333 pontos szintet áttörnie az S&P 500-asnak, úgy május közepéig az 1400-as ellenállásig felkúszhat a mutató. Ebben a kedvező vállalati jelentések mellett egy esetleges EKB kamatemelés is szerepet játszhat, ami várhatóan nem fogja erősíteni a dollárt.
MTI/mfor.hu