2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A tengerentúli tőzsdék szerdai jókora esése után csütörtökön Ázsiában is borús volt a hangulat. Főleg az amerikai gazdaság kilátásainak romlása kedvetleníti el a befektetőket, a szerdán megjelent vártnál rosszabb makroadatok ismét borús képet festenek, az olajtartalékok emelkedése pedig a kereslet visszaesésére utal.

9565 ponton fejezte be a csütörtöki kereskedést a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 1,59 százalékkal volt alacsonyabb a szerdai záróértéknél. A hongkongi Hang Seng eközben 1,63 százalékot bukott a nap végére, míg a Shanghai Composite 1,91 százalékos visszaesést produkált. 1.4 százalékot bukott a nap végére a dél-koreai Kospi, míg a tajvani piacon 0,78 százalékos volt a lecsorgás.

Szerdán két vártnál rosszabb makroadat is megjelent Amerikában: egyrészt a feldolgozóipari beszerzési menedzserindex lett gyengébb a vártnál, másrészt pedig a várt 175 ezer helyett csak 38 ezer új munkahelyet teremtett a versenyszféra májusban az ADP index szerint. A teljes munkanélküliségi adatok pénteken magyar idő szerint kora délután jelennek meg, most azokat várják a befektetők.

Persze a nagy várakozásban arra azért volt idő, hogy beborítsák a Wall Street vezető indexeit, a vezető mutatók több mint két százalékos gyengüléssel zárták a szerdai napot. Ebben az is közrejátszott, hogy váratlanul emelkedtek az amerikai olajkészletek, ami arra utal, hogy csökken a kereslet a nyersanyag iránt. A hírre ismét lejtőre került az olaj jegyzése, a WTI hordónkénti ára visszaesett 100 dollár alá.

Japánban ismét az erősödő jen okozott problémát, elsősorban az exportra termelő vállalatok részvényei szenvedték meg a nemzeti deviza javulását. A Toyota papírjai például több mint 3 százalékkal lettek olcsóbbak, míg a Panasonic 1,7 százalékot bukott a nap végére, a Toshiba pedig 1,9 százalékot veszített értékéből.

Koreában az inflációs félelmek mozgatták a piacot, miután a legfrissebb adat szerint 4,1 százalékkal emelkedtek a fogyasztói árak. A ráta már zsinórban ötödik hónapja van 4 százalék felett, ami már kívül esik a Bank of Korea úgynevezett tűréshatárán. Ausztráliában főleg a két nagy bányatársaságot tették lejtőre a kedvezőtlen növekedési kilátások miatt: a BHP Billiton 2,1 százalékkal esett vissza, míg a nagy rivális Rio Tinto árfolyama 1,9 százalékkal csökkent.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!