A lengyel piac a kilencvenes évek válsága óta nem volt ilyen vonzó, mint most, akár a PE-rátákat, akár az osztalékokat vizsgáljuk - olvasható a UBS elemzésében. Az ország tőzsdéje a többi fejlődő piachoz képest is vonzó, mindennek az oka a kedvező makrokörnyezet, illetve az, hogy korábban alulértékelték a lengyel részvényeket.
Lengyelország kevésbé van kitéve a nemzetközi gazdaság visszaesésének, mint a hasonló fejlődő országok, mivel kicsi az exportfüggősége. A lengyel GDP mintegy 30 százaléka megy exportra, ezzel az ország az egyik legkevésbé van kitéve a nemzetközi piaci folyamatoknak a kelet-közép-európai fejlődő országok közül. Emellett a vállalati hitelek jelentős emelkedése és az Európai Uniótól érkező támogatások felpörgethetik a beruházásokat.
A UBS szakemberei szerint azért is érdemes most venni a lengyel cégeket, mivel a legtöbb elemző alulsúlyozta korábban. Szerintük viszont a lengyelországi belföldi befektetések nem fognak jelentősen visszaesni. A nyugdíjalapok várhatóan továbbra is aktívak lesznek a részvénypiacon, a befektetési alapok pedig csak kismértékben csökkenthetik befektetéseiket.
A fenti okoknak köszönhetően a UBS a korábbi alulsúlyozásról felülsúlyozásra változtatta a lengyel piac minősítését. Az elemzők szerint főleg az ország bankszektora lehet vonzó a befektetők számára, a jelenlegi árfolyamokon a Pekao és a BZW BK. részvényeit is vonzónak találják.
A UBS elemzői szerint makroszempontból is kedvező Lengyelország helyzete: az utóbbi két évben 6 százalék körül volt a gazdasági növekedés, a gazdaság pedig egyelőre nem mutatja a túlfűtöttség jeleit. A gazdaság növekedését jórészt a belföldi fogyasztás adja. Mindehhez okos monetáris politika és a befektetések jelentős emelkedése járul. A folyamatosan emelkedő EU-pénzek, illetve a vállalati hitelezés erősödése arra utalnak, hogy a továbbiakban is fennmarad a beruházások erőteljes növekedése.