3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az elmúlt néhány nap stagnálása után újra komolyabb pozíciókat vehetnek fel a kereskedők a devizapiacokon, ami megmozgathatja az árakat. Nem jó előjel a forint szempontjából, hogy még mindig nagyon magas, 400 pont feletti a magyar kötvények csődbiztosításának felára, áll a Commerzbank napi devizapiaci kommentárjában.

EUR/HUF (271,00 – 274,00): Az elmúlt néhány napban stagnálós, oldalazós, napokat tapasztalhatunk, a kereskedők nem vállalnak fel komolyabb pozíciókat, vagy csak egyenlő arányban üzletelnek a vevők és az eladók. A nyárnak, így a szabadságszezonnak lassan vége, előbb-utóbb a szeptemberi kiigazító csomagról is lehull a lepel, így várhatóan mozgalmasabb, volatilisebb napok következhetnek az EUR/HUF piacán. Hasonlóan az euró/forint árfolyamhoz az állampapírok másodpiacán is a stagnálás volt eddig a jellemző, a hozamok alig változtak. Nincs jelentős elmozdulás a hazai kötvények csődbiztosításánál sem, ugyan negyedik napja csökken az 5 éves papír CDS-felára, de az értéke még mindig nagyon magas, 400 bázispont feletti. A mai napon egyelőre forintgyengülést tapasztalhatunk, 271,30-ról, 273 fölé menetelt az EUR/HUF árfolyama.

EUR/USD (1,4250 – 1,4350): A tegnap délutáni 1,4450-hez képest ma reggel már az 1,43-as szintet törte át lefelé az árfolyam, mert újra előtérbe került az eurozóna adósságválsága. A német kormány már jóváhagyta az EFSF mentőöv-alapot, most a parlamenten van a sor, és ezzel még nincs vége, mert a hónap elején a német alkotmánybíróság is vizsgálja a német pénzügyi segítség jogszerűségét. Természetesen a többi másik 16 államnak is szüksége lesz a parlamenti jóváhagyásra, tehát az EFSF útja hosszú lesz, tele rögökkel, és buktatókkal, és eközben a görögök nem tudtak idáig eredményt felmutatni, vontatottan halad a privatizációs program, illetve nem igazán érkeznek eredmények a megszorítások hatására. A tengerentúlról az ISM-hangulatindex alakulása lehet a legfontosabb momentum, aztán jöhet a péntek délutánig való kivárás, ugyanis akkor fognak érkezni az augusztusi NFP számok.

CHF/HUF (234,00 – 238,00): A második negyedévre 2,3 százalékkal bővült a svájci gazdaság, pont annyival, mint amennyire számítottak előzetesen. Egész jól növekszik az alpesi ország gazdasága az erős frank ellenére, talán ezért is nyilatkozott Johann Schneider-Ammann gazdasági miniszter Bernben, hogy együtt kell élni egy bizonyos ideig az erős frankkal, szerinte az EUR/CHF ideális szintje 1,35 lenne, de a safe haven effektus miatt az euró/frank keresztárfolyam tartósan 1,17 alatt maradhat. Erre a mondatra felbátorodtak a frankvevők és jelentősen erősödött az alpesi deviza.
 
mfor.hu 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!