A zárás előtt mintegy két órával a 30 vezető iparvállalat DJIA 30 indexe 0,28 százalékkal, 41 ponttal csökkent, és 14565 ponton zárt. Az S&P 500 0,43 százalékkal, 7 ponttal gyengült, a nap végén 1553 ponton állt a mutató. A leggyengébb napot a Nasdaq Composite zárt, 0,66 százalékkal, 21 ponttal esett vissza 3204 pont lett.
Pénteken több fontos munkaerőpiaci adat is megjelent. Bár látszólag jól alakult a munkanélküliségi ráta, hiszen az elemzők által várt stagnálás helyett márciusban 0,1 százalékponttal 7,6 százalékra csökkent, ez mégsem okozott optimizmust. A várt 200 ezer helyett csak 88 ezer új munkahely jött létre, és csökkent a foglalkoztatottság. Így ez utóbbi már a második kiábrándító adat volt a héten az új munkahelyeket illetően. Korábban a magánszektor új álláshelyeit jellemző ADP-adat okozott csalódás. A pénteki számok közül az órabérek alakulása sem mutatott jó képet, hiszen itt a várt 0,2 százalékos növekedés helyett stagnálás volt. Ez pedig a GDP-t jelentősen meghatározó belső fogyasztásra lehet a későbbiekben rossz hatással.
Minden rosszban van valami jó, jöttek elő a „bullish” kommentárok, akik úgy vélekedtek, hogy a mostani adatok hatására legalább a Fed biztos nem fog rövid távon a QE3 programhoz nyúlni, és tovább dübörög a pénznyomda. A nulla közeli kötvényhozamok mellett pedig "nincs hova tenni a pénzt", csak a részvényekbe. Így a tőzsdeindexek a nyitást követő egy százalékos mínuszok egy részét napközben ledolgozták.
mfor.hu