3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Miközben a pesti tőzsdén szereplő papírok többsége kisebb árfolyammozgással fejezte be a hétfői kereskedést, az OTP kurzusa jelentősen esett. Ennek hátterében az áll, hogy az NGM lesöpörte a Bankszövetség javaslatát, és a devizahitelesek problémájára saját javaslatot nyújt be.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 132,40 pontos, 0,70 százalékos csökkenéssel, 18 717,05 ponton zárt hétfőn. A részvénypiac forgalma 9,8 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest. Sőre Balázs, a Buda-Cash Brókerház üzletkötője az MTI-nek elmondta, emelkedéssel nyitott a magyar piac hétfőn, azonban a pénteki nap lendülete folyamatosan "elolvadt" a nap végére. Hozzátette: az OTP árfolyamának esése okozta a BÉT csökkentését, ami Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter nyilatkozatát követte.

A Magyar Bankszövetség pénteken benyújtott javaslatairól hétfőn Varga Mihály úgy vélekedett, ezek nem orvosolják a kormány által a devizahitelesek megsegítésében legfontosabbnak tartott két problémát, ezért a kabinet november elején az Országgyűlés elé terjeszti a devizaadósok megsegítésére szolgáló saját javaslatait. Sőre Balázs szerint a tárcavezető nyilatkozata "elég sok bizonytalanságot" von maga után a devizahitelesek mentőcsomagjáról, ez a bizonytalanság eladásokkal párosult.

A többi vezető részvény árfolyama nem változott, vagy inkább erősödött - mondta az üzletkötő. A forint viszonylag erős sávban tartózkodott a nap folyamán. A hétfői 9,8 milliárd forintos forgalom jelentős részét teszi ki továbbra is a két gyógyszeripari részvény, az Egis és a Richter. Kiemelte: a Richter és a Magyar Telekom esetében a befektetők a november 7-i döntést várják a két társaság részvényeinek MSCI indexekbe történő visszakerülésével kapcsolatosan. Szólt arról is, hogy kedden az elemzők többsége szerint az MNB 20 bázisponttal csökkenti majd az alapkamatot.

Horváth Ákos, az Equilor elemzője is az OTP-papírok árfolyamának 2,78 százalékos esését emelte ki a hétfői kereskedés meghatározó történéseként. Ugyancsak úgy vélte, hogy ez Varga Mihály reggeli nyilatkozatának következménye, mivel a befektetők szerint a kormány javaslata nagy valószínűséggel kedvezőtlenebb lesz a bankokra nézve, mint ha közös nevezőre jutottak volna. Szintén rámutatott a gyógyszeripari részvények jelentős forgalmára.

A Mol ára nem változott, 14 950 forintot ért, 719,9 millió forintos forgalomban.Az OTP-részvények ára 125 forinttal, 2,78 százalékkal 4375 forintra csökkent, forgalmuk 4,0 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 4 forinttal, 1,35 százalékkal 301 forintra erősödött, forgalma 812,2 millió forint volt. A Richter papírok árfolyama nem változott, 4180 forintot ért, a részvények forgalma 1,7 milliárd forintot ért el. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 2,3 milliárd forintos forgalom mellett 25 forinttal, 0,09 százalékkal 27 775 forintra esett.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!