Ahogy azt várni lehetett, az amerikai és ázsiai tőzsdék zuhanása után a Budapesti Értéktőzsdén is olcsóbbak lettek a részvények a nap első felében. Főleg az OTP szenvedte meg a visszaesést, a bankpapírok kereskedését a nyitás után fel is kellett függeszteni rövid időre, mivel több mint 10 százalékos mínusszal indítottak.
A BUX index délelőtt 13 461 ponton állt, ez 6,52 százalékkal maradt el a szerda délutáni záróértéktől. A vezető részvények közül az OTP volt a legnagyobb vesztes a kereskedés első felében, a bank papírjai 11,34 százalékos zuhanás után 3050 forinton álltak. Az elemzők szerint elsősorban a negatív nemzetközi hangulatnak köszönhető az utóbbi két nap gyengülése, de biztos nem tettek jót a megjelent pesszimista elemzések sem.
A Mol a nap első felében 7,84 százalékot veszített értékéből, 11 930 forintba kerültek az olajcég papírjai a BÉT-en dél körül. A Magyar Telekom a reggel megjelent felemás gyorsjelentés után 616 forintig esett vissza, ez mintegy 3 százalékkal maradt el a szerdaitól. A távközlési cég bevételei a vártnál jobban csökkentek a harmadik negyedévben, a nettó eredmény viszont kedvező lett. Mindez a mérsékelt növekedési kockázatokat vetíti előre, ezért reagált negatívan a piac.
A gyógyszeripari cégek is gyengüléssel kezdték a napot csütörtökön: az Egis árfolyama délre 1,82 százalékkal esett vissza, 10 800 forinton álltak a vállalat papírjai, míg a Richter 3,1 százalékos esés után 28 100 forintért cserélt gazdát.
A forint hullámzó teljesítményt mutatott a nap első felében, a 260-as szinttel birkózott az euróval szemben. Reggel gyengülni kezdett a magyar deviza, egészen 261 környékére ugrott az árfolyam, után azonban az erősödés visszavitte 260 alá. A délelőtt második felében másodszor is nekirugaszkodott a forint, délre 262,26-ig gyengült a magyar fizetőeszköz.
A tőzsde esését főleg a nemzetközi piacok pesszimista hangulata befolyásolja, az amerikai és az ázsiai részvényindexek jelentősen visszaestek szerdán, illetve csütörtök reggel.