A 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 0,52 százalékkal, azaz 81 ponttal gyengült, és 15307 pontos rekordszinten zárt. Az S&P 500-as mutató 0,85 százalékkal, vagyis 14 ponttal, 1655 pontra esett. A legrosszabbul a technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója járt, mely 1,12 százalékkal, 39 ponttal 3463 pontra csökkent.
Az amerikai tőzsdék az előző nap lendületes indexemelkedéssel nyugtázták a Fed részéről érkezett jelzéseket a mennyiségi monetáris lazító program folytatásának szándékáról a megszokott nagyságrendben.
Szerdán a Fed elnöke, Ben Bernanke oszlatta el a mennyiségi ösztönző program kereteinek küszöbön álló szűkítésével szemben kialakult piaci aggodalmakat, mondván, egy ilyen lépés az idén várható adóemelésekkel és költségvetési kiadáscsökkentésekkel együtt lelassíthatná, de akár meg is állíthatná a gazdasági növekedést.
A Fed-elnök megerősítette, hogy az amerikai gazdaság mérsékelt növekedés jeleit mutatja ugyan, de a foglalkoztatási helyzet javulásának szerény mértéke még nem indokolja a gazdaságösztönző mennyiségi monetáris enyhítő program volumenének visszafogását. Megjegyezte ugyanakkor, hogy a Fed esetleg meghúzhatja valamelyest a gyeplőt az elkövetkező néhány kamatdöntő ülésen, amennyiben a makrogazdasági mutatók javulása ezt indokolttá teszi.
Az indexek ennek hallatán lefelé korrigáltak napi csúcsértékeikről. A zárás előtt két órával hozták nyilvánosságra a Fed nyíltpiaci bizottsága (FOMC) két héttel ezelőtti kamatdöntő ülésén készült jegyzőkönyvét, amelyből kiderült, hogy az ülésen már szóba került a mennyiségi monetáris enyhítő program léptékének csökkentése, de nem alakult ki egyetértés a testület tagjai között abban, milyen indikátorok válthatnák ki az első ilyen lépést.
MTI