Árbevétele 5%-kal 42,8 milliárd forintra nőtt, üzemi eredménye 33,5%-kal 8,99 milliárd forintra csökkent, míg nettó eredménye a várakozásokat meghaladóan 37,4%-kal 10,38 nmilliárdra nőtt, köszönhetően a pénzügyi tételeknek.
A hazai árbevétel 13,6%-kal csökkent a gyógyszerek árcsökkentésének és az értékesítés csökkenésének köszönhetően. Az utolsó negyedévben a nagykereskedői és patikai készletek csökkenése is szerepet játszott a januári árcsökkentére való várakozások előtt.
Az export árbevétel 10%-kal nőtt, ezen belül a FÁK eladások 24%-kal, a kelet-európai eladások 91%-kal, a nyugati értékesítések 5%-kal nőttek dollárban számolva. Pozitív, hogy az orosz piacon a DLO gyógyszertámogatási rendszeren belüli értékesítés visszaesést a szabad piacon való 37%-os növekedés ellensúlyozni tudta, valamint kiugró kelet-európai növekedést értek el.
Az üzemi eredmény az értékesítési, marketing és K+F kiadások megugrása miatt csökkent látványosan, míg pozitív, hogy az igazgatási költségek 13,7%-kal csökkentek. Az egyéb tételek szintén az üzemi eredményt rontották, ezek közül az OEP felé történő adófizetési kötelezettség megjelenése és a Forest-től kapott kutatási ellentételezés kiesése (ami a következő évben feltehetően megjelenik) befolyásolta negatívan.
Jelentősen javult a pénzügyi eredmény, köszönhetően a bázisnegyedévben elszenvedett átértékelési veszteségeknek.
A konszolidált eredmények ugyanakkor negatív meglepetést okoznak, ami több tényezőnek köszönhető. Az elmúlt években felvásárolt romániai nagkereskedelmi és patikaláncok egyelőre veszteségesen működnek, amin a lej értékvesztése is rontott. Az orosz és román leánycégeknél vevői értékvesztést számoltak el, valamint egy technikai tétel elszámolása befolyásolta negatívan a csoportszintű eredményeket.
A Takarékbank elemzője, Suppan Gergely" szerint a Richter negyedik negyedéves eredménye nem változtat a gyógyszertársaság megítélésén, a részvények árfolyamát elsősorban a nemzetközi piaci hangulat és a Polpharmával történő egyesülés megítélése befolyásolhatják.