3p

Hamar kifulladt az emelkedés hétfőn a Budapesti Értéktőzsdén, délelőtt tizenegy óra után már csak 0,46 százalékos pluszban volt a BUX index, mely reggel még 2 százalékos erősödéssel kezdett. A vezető részvények közül a Richter esése húzza lefelé az indexet, a többi papír viszont kismértékben erősödni tudott.

Délelőttre visszaesett a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely reggel még jelentős emelkedéssel nyitott. A nemzetközi piacokon is romlott a hangulat, a vezető nyugat-európai tőzsdék fokozatosan estek vissza a reggeli nyitás után. Itthon főleg a Richter szerepelt gyengén, a többi blue chip kismértékben javítani tudtak.

A BUX index délelőtt 12 037 ponton állt, ez 0,46 százalékkal volt magasabb a pénteki záróértéknél. A reggeli 2 százalékos plusz után fokozatosan esett vissza a BUX, a forgalom viszonylag alacsony volt a kereskedés első óráiban, 3,5 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között.

A vezető részvények jórészt kismértékű pluszban voltak: az OTP 1,79 százalékos erősödés után 2850 forintba került, míg a Mol 1,6 százalékot tudott javítani, 9500 forintot ért. Minimális mértékben emelkedett a Magyar Telekom árfolyama, a távközlési papírok 557 forintba kerültek délelőtt a piacon.

A gyógyszeripari részvények a negatív oldalra estek át hétfő délelőttre, főleg a Richter 1,28 százalékos bukása volt jelentős, így a nagyobbik gyógyszercég részvényei 27 000 forintba kerültek. Az Egis 0,4 százalékos esés után 10 060 forinton állt a nap első felében.

A forint árfolyama nem nagyon mozdult el, a reggeli erősödést követően hamar visszaesett pénteki értéke környékére a magyar deviza, délelőtt 265,82 forintot kellett fizetni egy euróért a piacon, míg a dollár árfolyama 197,24-nél állt.


A nemzetközi piacokon tovább tartott az emelkedés, az európai részvényindexek többsége délelőtt még pluszban volt, bár fokozatosan estek vissza a reggeli meglódulás után. A londoni tőzsde FTSE indexe délelőtt 0,58 százalékkal állt pénteki értéke felett, míg a frankfurti DAX 1,34 százalékot javított az első néhány órában. A tengerentúlon a hetáridős kontraktusok alapján gyengülés várható a tőzsdenyitáskor, de délután fél négyig még sok minden változhat.

A nep második felében Amerikában megjelenik pár makroadat, ezek azonban nem befolyásolják vélhetően a kereskedés irányát. Elsősorban a New York-i körzet feldolgozóipari indexét, illetve az ipari termelés novemberi adatát figyelhetik a befektetők. Sokan már a kedden esedékes Fed-ülést várják, bár a többség nem tartja valószínűnek, hogy 1 százalék alá csökkenne az alapkamat a tengerentúlon.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!