S&P 500 napi:
A tengerentúli tőzsdemutató esetében az esés még vastagon a korrekciónak nevezhető 10 százalékos mértéken belül maradt a maga 7-8 százalékos nagyságával. A felpattanás is gyors és intenzív volt, aminek keretében a mutató pár pontra megközelítette a februári lokális tetőt. A szimmetrikus „V” alak is a kiegyensúlyozottságot tükrözi. Egy időben elnyúló, az esésnél tovább tartó visszarendeződés több aggodalomra adott volna okot.
MarketProg ajánlás:
Emelkedés lehetősége: 48%
Esés lehetősége: 52%
DAX napi:
A 14 százalékos visszaesés már nagyobb paráról árulkodik, amibe sok mindent beáraztak az invesztorok. Nem csúnya itt sem a mélyből való feltápászkodás ereje, intenzitása. Azonban az, hogy még van hely bőven a korábbi csúcsig, mindenképp gyengébb állapotokat tükröz.
MarketProg ajánlás:
Emelkedés lehetősége: 66%
Esés lehetősége: 34%
NIKKEI 225 napi:
Valószínűleg senkit nem lep meg, hogy a japán indexben az esés mértéke a 25 százalékot közelítette a csúcstól a mélypontig. A felpattanás nagyon korrekció gyanús (vagyis nem fordulatra utal), ugyanis éppen a 61,8-as fibo-szinten ért véget úgy, hogy még a tátongó rést sem sikerült betölteni. Amennyiben ezen a szinten nem sikerül átjutni belátható időn belül, akkor jó esetben egy oldalazás, rosszabban újabb esés alakulhat ki.
MarketProg ajánlás:
Emelkedés lehetősége: 43%
Esés lehetősége: 57%
A japán index gyengélkedése és a jövő héten induló tengerentúli gyorsjelentési szezonban megjelenő esetlegesen csalódást keltő számok sok kockázatot hordoznak magukban, de persze azt is, hogy jó vállalati adatok publikálása esetén az erősorrendet megtartva az S&P 500-as index túlteljesítse a többi nagy nemzetközi részvénypiac mutatóját.
Tőzsdeklub - Gede Balázs
| Tőzsdeklub hírlevél feliratkozás |