EUR/HUF (263,80 – 266,20): A márciusi hazai külkereskedelmi mérleg előzetes értéke majdnem pontosan megegyezik az előző havival, ami már csak azért is pozitív hírnek számít, mert a konszenzus szerint sokkal alacsonyabb érték volt a várakozás. Az export 18 százalékkal, az import 15,8 százalékkal emelkedett év/év alapon, azaz a nagyobb mértékben bővülő export duzzasztja a külker mérleget. A forint tegnap napon belül kétegységnyi gyengülést mutatott be, majd 265 környékén zárta a napot. A régiós devizák közül a lengyel zloty is hasonlóan szerepelt volna, ha nem avatkozik be a helyi pénzügyminisztérium és nem ad el dollárt zlotyval szemben. Így próbálták ellensúlyozni az euró mélyrepülését a dollárral szemben. Az intervenció folytatására is lehet számítani, hiszen elhangzott, hogy a különböző forrásbevonásokból származó devizákat készek a piacon vagy a jegybankon keresztül zlotyra váltani. A lengyel deviza ezzel a forintot felülteljesíti a héten és a bejelentés további támaszt ad számára. Ugyanakkor a holnapi lengyel kamatdöntésnél a fentiek miatt nem tartjuk valószínűnek az emelést, így a kamatkülönbözet csökkenésével és az ebből fakadó forint–zloty pozícióátrendezéssel egyelőre nem kell számolni. A remek külker mérleg adat némi erőt csempészhet a forint kereskedésébe, de alapvetően oldalazásra számítunk.
EUR/USD (1,4290–1,4390): Kissé nehéz az EURUSD mozgását az utóbbi napokban logikusnak nevezni. Tegnap 1,43 alá is képes volt erősödni a dollár, mára az 1,43-1,44 közötti sáv tűnik a legvalószínűbbnek. Új információ nincs, még a görögöknél sem történt drámai fordulat az utóbbi időben. Azt nem tudni, hogy Oszama eliminálása után érzett megkönnyebbülés vagy a trónörökös ruhaszabása terelte át a figyelmet Európára, de a piac újra meglepődött az öreg kontinens rossz adóssághelyzetén – immár sokadszor.
CHF/HUF (208,00 – 210,75): A görög adósságproblémák miatt tegnap már 1,25-ig erősödött a svájci frank az euróval szemben. Ma reggel publikálták az áprilisi helvét inflációt, melyet a márciusi 1 százalékos értéknél némileg alacsonyabbra vártak, de a 0,3 százalékos tényadat valódi meglepetésnek számít. Az EURCHF árfolyam azonnal 1,26 fölé korrigált, a további frankgyengülés azonban nagyon limitált tekintve az európai aggodalmakat. A lassuló infláció miatt a svájci jegybank vélhetőleg várni fog a kamatemelés megkezdésével, ami a hazai devizahiteleseknek némi gyógyír lehet az újra 209-210 magasságába emelkedett CHFHUF árfolyamra.
mfor.hu