3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A magas infláció növeli a kamatemelés esélyét, habár nem gondoljuk, hogy a következő ülésen változtatna a Monetáris Tanács a jelenlegi szinten - olvasható a Commerzbank keddi elemzésében. A szakemberek szerint mindenesetre a kamatvágás esélye szignifikánsan csökken, illetve tolódik.

EUR/HUF (265,00 – 267,50): Általános rossz hangulat uralkodik ma reggel, így a forint tegnap indult gyengülése ma reggel folytatódik. Hétfőn még 263,50-nél is járt az EUR/HUF árfolyama, majd a kormánypárt frakcióvezetőjének nyilatkozata a 2011 végére tervezett új MNB törvény kapcsán 265,50-re ugrott fel az árfolyam. Eközben a zloty is korrigált, egyedül a korona tudta tartani magát. Ma reggelre egy kisebbfajta kockázatkerülési hullámot tapasztalhatunk, esik az olaj ára, újra erősödik a svájci frank, a japán jen és a dollár is az euróval szemben. A befektetői hangulat romlása Japánból érkezik: a minap újabb 7,2-es utórengés borzolta a kedélyeket, a szigetország illetékesei a sugárzási skála legmagasabb, 7-es szintjére emelték a fukusimai reaktor környékét (lásd: Megint baj van Fukushimában), amire a csernobili katasztrófa kapcsán volt példa, mindezek tetejében ma reggel 6,1-es erősségű utórengést mértek Tokió keleti részén. Ázsiai piacok érthetően igen negatívan zártak, a hírek hatására a forint 267-es magasságokat ostromolta, de ekkor érkezett a magyar inflációs jelentés, ami magasabb lett a várakozásoknál: a márciusi infláció év/év alapon 4,2 helyett 4,5 százalékos lett, míg a maginfláció 2,5 százalékra emelkedett. (lásd: Harminc százalékkal drágult a cukor egyetlen hónap alatt) A drágulás alapvetően az élelmiszerek oldaláról érkezik. A magas infláció növeli a kamatemelés esélyét, habár nem gondoljuk, hogy a következő ülésen változtatna a Monetáris Tanács a jelenlegi szinten. Az árindex további emelkedése felélesztheti az emelés kérdéskörét és lépésre késztethetné a döntéshozókat. A kamatvágás esélye a mai adattal szignifikánsan csökken, illetve tolódik.

EUR/USD (1,4370–1,4490), USD/JPY (83,50–84,90): A főbb devizapárokban is meglátszik az egy hónappal ezelőtt történt nukleáris katasztrófa súlyosbodása. A carry-trade effektus több deviza esetében megfordult. A svájci frank és a jen is erősödik: az EUR/CHF egyelőre még 1,30 fölött, az USDJPY árfolyama viszont 83,50-nél is járt. A jen mozgását leginkább a külföldi devizanemekben lévő japán eszközök repatriálásával lehet magyarázni. Ma délelőtt kiderül a német ZEW-index márciusi értékre, majd délután megtudhatjuk az amerikai külkereskedelmi számokat.

CHF/HUF (203,80 – 205,90): 1,30 alatt is volt az EUR/CHF kurzusa, így 205-ig szökkent a CHF/HUF árfolyama, miután a negatív távol-keleti hírek kockázatkerülési hullámot indítottak el.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!