A lettországi helyzet kapcsán mérséklődő aggodalom jótékonyan hatott a forintra is, és a szerdai nagy eladói nyomás enyhült. Mérsékelt ingadozások közepette délután fél 6-kor 287 forintot kellett adni egy euróért.
Mérséklődtek a lett deviza leértékelése okán a térségbeli devizákra átgyűrűző aggodalmak, mivel a piac megbizonyosodott róla, hogy ha lesz leértékelés, az "rendezett" körülmények között zajlik majd. A legvalószínűbb forgatókönyv, hogy Lettország az EU-val és a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) egyeztetve helyezi át a sávon belüli középárfolyamot.
A térségbeli devizák emiatt a szerdán elszenvedett veszteségeik után kialakult új árfolyamsávban ingadoztak, követve az euró/dollár árfolyam hullámzó alakulását, ami a nap folyamán 1,42 felett és 1,41 alatt is járt több tényező függvényében. Ide sorolható az EKB (vártnak megfelelő) kamatdöntést követő Trichet-nyilatkozat a gazdasági kilátásokról, az EKB kötvény visszavásárlásairól, valamint befolyásolták a Gordon Brown esetleges lemondásáról szárnyra kapott, majd cáfolt híresztelések, az EP-választások kimenetelével kapcsolatos találgatások is.
A kereskedők összességében úgy látják, hogy rövid távon a bizonytalansági tényezők gyarapodása miatt az euró/forint árfolyam mozgási sávja 275-290 forintra szélesedett, inkább gyengülő, mint erősödő forint tendenciával.
A dollárt délután négy órakor 203,30 forinton jegyezték a szerda délutáni 201,79 forint után. Az euró jegyzése ekkor 1,4150 dollár volt. A svájci frank jegyzése 189,83 forint 189,37 forint után, 100 japán jent pedig 211,49 forinton jegyeztek 210,96 forinttal szemben.