A növekvő pesszimizmus és a piacok technikai szempontból való egyértelmű túladottsága rövid távon, amely táptalaja lehet egy kisebb felpattanásnak, de a negatív trend megtörésére kisebb az esély. Ráadásul a befektetők várhatóan már könnyebben veszik a negatív adatokat is jelen helyzetben.
A következő hetekben megjelenő makroadatok várhatóan további romlást fognak mutatni, ezért nem beszélhetünk egyelőre a negatív trend megtöréséről. A Raiffeisen szakemberei által benchmarknak használt S&P index a héten elérte az elsődlegesen kitűzött árfolyamcélt, így jelen pillanatban tehát ismét semleges pozíció ajánlott, némi pozitív korrekcióra spekulálva melyben hamarosan azonban újra érdemes lehet rövid pozíciót felvenni majd. Bármilyen okból a piac ismét élesen esni kezdene, 1040 alatt (belépés: 1035) lehet ismét visszaszállni a pozícióba.
A hazai piacon a hét vesztese az OTP lett, amely középtávú emelkedő trendjét is megtörve mutatott jelentősebb zuhanást. Az erre a mozzanatra ajánlott short pozíció azonban elérte a rövid távon kitűzött árfolyamcélokat, a korábbi lokális mélypontok környékén. Sőt, hasonlóan a nemzetközi piacokhoz, ez a papír is erős túladottságot mutat rövid távon, így könnyen elképzelhető ebben a papírban is némi felpattanás. Legoptimistább esetben, amelyre egyelőre kisebb az esély, a korábban letört trendvonal visszatesztelésére (kb. 5000-ig) nyílhat tér.
"Fontos azonban megjegyezni, hogy amíg ez alatt van állandóan fennáll annak a veszélye, hogy ismét hirtelen zuhanni kezd, ráadásul hosszabb távon igen negatívan fest a chart" - emelik ki a Raiffeisen elemzői. Így ebben az árfolyamsávban long pozíció felvétele igen magas kockázatú, továbbra is elsősorban az eladási pozíciók keresése lehet a cél.
Amilyen csúnyán törte a trendjét az OTP korábban, olyan szépen kitartott ez a Richter-ben. A fő kérdés az, hogy ez a visszapattanás meddig tart. Ahhoz, hogy érdemben optimisták lehessünk az kellene, hogy támadni tudja a korábbi lokális csúcsait 47 ezer környékén, és ne egy alacsonyabb csúcsot csináljon, mely megerősítené a korábban adott negatív jelzést. Ugyanis a legutóbb kudarcba fulladt kitörési kísérlet technikai szempontból (is) jelentősebben rontotta a kilátásokat. Ezért nem javasoltuk sem a támaszt, sem pedig a mostani felpattanást megvenni.
Felfelé mozgott az Egis is a 20 000 körüli támaszairól, hosszabb időtávot tekintve azonban hatványozottan igaz erre a papírra a Richter-nél említett probléma a korábbi kitörés kudarcba fulladásával kapcsolatban.
A Mol a héten továbbra is a prognosztizált szűkebb árfolyamsávban mozgott, 20 és 21 ezer forint között, melynek a felső részén zárt. 21 500-ig, amely szint felett beszélhetnénk csak sikeres kitörésről, azonban igen masszív ellenállások vannak. A másik kérdés pedig, ebben az esetben is meddig juthatna úgy, hogy a nemzetközi hangulat összességében negatív. Így fenntartjuk semleges ajánlásunkat, hozzátéve jelenleg ez a papír tekinthető a legerősebbnek. Ismét 675 felett zárt az Magyar Telekom, amely fontos szintnek tekinthető, nagyon messze azonban nem várhatjuk.
mfor.hu