3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A tegnapi erősödés után ma reggel tovább araszolt felfelé a BUX index, mely délelőttre 1,66 százalékkal állt tegnapi záróértéke felett. Az emelkedésben a Mol maradt le kicsit reggel, a többi vezető részvény jelentősen javítani tudott. Fontod makroadat nem jelenik meg, várhatóan az Amerikából érkező hírek mozgatják majd a tőzsdét.

A tegnapi javulás után ma folytatta útját felfelé a BUX index, mely a kereskedés első óráiban a blue chipeknek köszönhetően tudott emelkedni. A Mol kicsit lemaradt, de délelőtt az olajpapírok is javulni kezdtek. A tengerentúlon várhatóan holnap szavaz majd a Kongresszus a mentőakcióról, az elemzők egyelőre bizonytalanok a végeredményt illetően.

Délelőtt 19 488 ponton állt a BUX, ez 1,63 százalékkal volt magasabb tegnapi értékénél. A forgalom átlagos volt, reggel 3,3 milliárd forint cserélt gazdát a piacon. A vezető részvények közül az OTP 1,56 százalékos javulás után 6505 forinton állt, a Mol viszont mindössze 0,63 százalékkal erősödött, 16 075 forintot ért. Az olajcéggel kapcsolatos hír, hogy a horvát háborús veteránok tegnapi ülésükön arról döntöttek, hogy eladják a magyar vállalatnak 7 százalékos INA-tulajdonrészüket. Ez elvileg kedvező hír a Mol számára, hiszen így nem kell megemelnie a 2800 kunás ajánlatát, hogy többségbe kerüljön a horvát cégben. A Magyar Telekom reggel 2,04 százalékkal erősödött, 802 forintot értek a távközlési papírok.


Jelentős javulással nyitottak a gyógyszeripari részvények ma reggel: az Egis 4,1 százalékos emelkedés után 12 200 forintba került, míg a Richter 2,8 százalékkal lett drágább, így 31 200 forintért adták.

A forint reggel eleinte gyengülni kezdett az euróval szemben, mivel az amerikai dollár erősödött. Később aztán a dollár visszaesésével egyidőben a forint erősödni kezdett. Délelőtt 242,70 forintot kellett adni egy euróért, míg a dollár 174,35 forintba került.

Folytatja az elmúlt napok hullámzását az olajár, ma éppen visszaesés volt tapasztalható a kereskedés első óráiban. Délelőtt 97,15 dollárba került egy hordó nyersolaj a világ árutőzsdéin, ez 1,38 dollárral maradt el a tegnapi árfolyamtól.

Az elmúlt napokhoz hasonlóan várhatóan a tengerentúlról érkező események befolyásolják majd a piac mozgását, mivel itthon nem várható olyan információ, mely jelentősen befolyásolná a tőzsdét. Amerikában tegnap a Szenátus jóváhagyta a kormány módosított mentőcsomagját, melyről várhatóan pénteken szavaz majd a Kongresszus a hétfői elutasítás után. A mai napot a csomaggal kapcsolatos híre, várakozások uralhatják.

Igazán fontos makroadat ma sem jelenik meg, a piac már a holnapi amerikai munkanélküliségi adatokra koncentrál. Az ADP-index vártnál kedvezőbb alakulása nem zárja ki, hogy a munkanélküliségi adatok is pozitív meglepetést okoznak majd péntek délután.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!